• Máte pocit, že to z vás leze jako z chlupatý deky, a přitom byste si moc přáli být si při komunikaci v němčině jistí?
  • Teoreticky víte, že je důležité v němčině často mluvit, ale prakticky už vás jen ta představa stresuje?
  • Už máte dost nervozity při mluvení v němčině a toužíte po tom, aby vám při něm bylo fajn?

 

Jestli teď kývete hlavou, pak se vám tento kurz bude líbit. 

Pojďte si povídat se mnou a dalšími báječnými lidmi jako jste vy, kteří se také učí nebo učili německy, mají za sebou základy němčiny a jsou přibližně mírně/středně pokročilí. Budeme si povídat v malé skupince o tématech ze života, rozšiřovat slovní zásobu a vzájemně se podporovat a jazykově obohacovat.

Skupinové konverzační kurzy podzim 2023: 

O čem budeme v hodinách mluvit?

Před prvním setkáním si ze seznamu konverzačních témat vyberete ta, o kterých byste si rádi povídali a přidáte k němu své vlastní návrhy a přání. V každé skupince se pak budeme postupně věnovat tématům, která vás společně zajímají nejvíce, a ke kterým máte všichni co říci

Před každou hodinou vám pošlu k našemu aktuálnímu tématu článek, video, otázky k zamyšlení, krátký psací úkol atd. a v hodině o něm budeme sdílet naše zážitky, zkušenosti, názory, nápady apod. 

Objeví-li se během konverzace nějaké gramatické či jiné jazykové téma, které by zasloužilo vaši pozornost, zapracujeme ho do další konverzační hodiny nebo si ho procvičíte jako domácí úkol.

Součástí každé hodiny je opakování, abyste si mohli být jisti, že si probíraná témata a jejich slovní zásobu opravdu zapamatujete. Navíc je to krásná motivace se během týdne němčině pověnovat.

Co se bude dít mezi hodinami na WhatsApp?

Po celých 13 týdnů budeme každá skupinka v kontaktu na WhatsApp. Takže se vám nestane, že byste z němčiny do dalšího týdne vypadli. Naopak. Krásně se s němčinou sžijete a šprechtění vám půjde týden od týdne lépe a lépe. A navíc se lépe poznáte, takže se během našich setkání budete cítit jako v kruhu dobrých přátel.

Ale nebojte, nebudete muset do zpráv psát slohovky nebo nahrávat nespočet hlasových zpráv. Spíš vám občas položím nějakou otázku, zasdílím myšlenku nebo citát, pošlu písničku, fotku atd., na kterou budete moci reagovat a současně budete moci i vy sdílet s celou skupinkou své aktuální zážitky a myšlenky. 

Pro koho jsou konverzační hodiny tím pravým ořechovým?

V konverzačních hodinách se budete cítit jako doma, pakliže jste v němčině přibližně na úrovni B1 nebo B1+, to velmi zjednodušeně řečeno znamená, že více či méně dokážete vyprávět v minulém čase, ve formě "bych", občas si troufnete i na pasiv a tvoříte základní vedlejší věty.

Jaké technické vybavení potřebujete?

Potřebujete počítač s internetem a nainstalovanou platformou ZOOM, sluchátka s mikrofonem a webovou kameru. Jestli na svém počítači ještě nemáte ZOOM, není se čeho bát, pošlu vám před začátkem našeho kurzu návod, jak si ho nainstalovat.

Kdo je vaše lektorka? 

Zuzana

Mé jméno je Zuzana Link, jsem lektorkou němčiny a žiju se svou rodinou v bavorském Norimberku.

Záleží mi na tom, aby se moji studenti učili autentickou němčinu a aby získali pocit vnitřního klidu a sebejistoty při komunikaci v ní. 

Jsem introvert, takže vím, jaká to pro člověka může být výzva mluvit před ostatními v cizím jazyce. Proto se snažím i v konverzačních skupinkách vytvořit co nejbezpečnější atmosféru, kde se i introverti cítí v klidu a uvolněně.

Mám 13 let zkušeností ze života v Německu, ze kterých můžete čerpat.

Co si z konverzačních hodin odnesete?

1. Budete si v němčině více věřit

Rozšíříte si slovní zásobu o spoustu nových obratů k mnoha tématům a naučíte se či si zopakujete šikovnou gramatiku. Budete tak mít jistotu, že jste dobře připravení domluvit se nejen na dovolené v Německu, ale s přehledem zvládnete komunikovat s německými kamarády, kolegy či obchodními partnery o tématech, které nás lidi spojují.

2. Získáte pocit, že se konečně zlepšujete

Díky tomu, že se budeme vídat pravidelně každý týden a během týdne si i napíšeme na WhatsApp, tak se nejen krásně rozmluvíte, ale i rozepíšete a týden od týdne na sobě uvidíte jasné pokroky. Přestanete mít pocit, že to z vás leze jako z chlupatý deky a naopak jasně uvidíte, že se dokážete v němčině vyjadřovat stále lépe a lépe.

3. Více porozumíte německé kultuře a mentalitě

Při našich hodinách si v rámci jednotlivých témat budeme povídat o zkušenostech, zážitcích atd. s němčinou a Němci. Jak Němci žijou, jak myslí, co mají rádi a co naopak, co je pro ně důležité atd. Zkrátka budete mít pocit, že Němce a jejich svět lépe znáte a tak si troufám říci, že se pro vás němčina a Německo stanou ještě lákavějším dobrodružstvím. 

Připravila jsem pro vás skvělý BONUS:

E-book v hodnotě 170 Kč

Během konverzačního kurzu si rozšíříte svou slovní zásobu o nová slovíčka, slovní spojení a fráze.

Abyste si je co nejsnáze zapamatovali a posléze mohli použít v praxi, je důležité vědět, jak si je do té paměti dát, aby se jim tam chtělo zůstat. Proto vám jako bonus přináším e-book "7 fíglů, díky kterým vám učení slovíček půjde jako po másle". Prozradím vám v něm 7 věcí, na které byste se při učení slovíček měli zaměřit bez ohledu na to, jakou metodu k jejich učení používáte.

Těchto 7 fíglů vám bude skvělým pomocníkem pro to, abyste si věci, které se v kurzu dozvíte i opravdu naučili. 

Těšte se na klidnou, pozitivní a veselou atmosféru, díky které si mluvení v němčině budete moci (možná po dlouhé době či snad poprvé v životě) skutečně uvolněně užívat.

Vyberte si svoji skupinku a přihlaste se.

Těším se na vás!

Zuzana

Toto říkají na skupinové konverzační hodiny němčiny

jejich absolventky:

Do konverzačních hodin jsem se přihlásila, abych si víc procvičila komunikaci v němčině, vyjadřování svých názorů a myšlenek, zbavila se ostychu, protože s tímto mám problém. V hlavě mám tisíc věcí, ale jak je vyjádřit německy? Konverzační hodiny mě zase posunuly o krůček dál, zase mi malinko vzrostlo sebevědomí, když se snažím mluvit německy. 🙂 Během hodin jsem si dokázala, že když se snažím, tak i já dokážu říct spoustu věcí v němčině 🙂 ... Konverzační hodiny bych doporučila těm, kteří už znalosti němčiny mají, ale potřebují se více rozmluvit, naučit se vyjadřovat názory k různým tématům, reagovat na názory ostatních.
Kateřina Turekováučitelka angličtiny
Do konverzačních hodin se Zuzkou jsem se přihlásila proto, abych mohla více mluvit německy s partnery na podobné úrovni, abych se dozvěděla něco z běžného života v německy mluvící zemi. Obě moje představy se naplnily. Skupinka se sešla velmi přátelská a podnětná. Vzájemná podpora a radost z úspěchu byly očividné. Teď už nemám tolik obavu mluvit, i když ne vše je gramaticky bez chyb. 🙂 A pokud vypadne slovíčko, společně ho najdeme. Bez stresu. Domácí úkoly byly různorodé, jako všechny hodiny. Na společná setkání jsem se těšila, protože jsem se vždy naučila něco nového. 🙂
Monika Volfováučitelka
K Zuzce do Klubu jsem se přihlásila, abych si svou němčinu více zdokonalila, oživila to, co už nevím a naučila se další výrazy, gramatiku. Prostě, abych si byla v němčině jistější. Abych lépe komunikovala se svými německými přáteli. Současně – jako řádná důchodkyně - abych trénovala svůj mozek a třeba i díky těmto novým znalostem mohla někomu i sobě pomoci. Hodně jsem se rozmýšlela, zda si zaplatit jen základní členství, nebo i konverzační hodiny, které z mého pohledu nebyly nejlevnější. Ovšem sama sebe už trochu znám, a tedy jsem tušila, že to základní členství by bylo pro mě spíš pasivní. Časově se mi nehodila ani jedna z ukázkových konverzačních hodin, které Zuzka před zahájením nabízela zdarma. Přes to všechno jsem se nakonec rozhodla pro aktivní členství - tedy konverzační hodiny v rámci Klubu. Po zaplacení, těsně před zahájením, jsem se začala obávat, zda to zvládnu, jaké to vlastně bude. Nastala první konverzační hodina a během malé chvilky ze mne veškeré obavy spadly. Setkávání předčila všechna má očekávání, hodiny probíhaly ve velice přátelském duchu, současně ale byly opravdu „německé“. Kromě úkolů společných pro všechny v Klubu nám Zuzka zadávala i další úkoly, po každé hodině nám poslala „výtah“ toho nejdůležitějšího z hodiny. Naše vzájemná komunikace probíhala i v malé FB-skupince, kde se dál prohlubovaly naše znalosti. Konverzační hodiny se Zuzkou jsou dokonalé. Proto já pokračuji dále a současně je doporučuji opravdu každému. Stojí to určitě za to! Děkuji Zuzi.
Dana Cabalová důchodkyně
Na konverzačný kurz so Zuzkou som sa prihlásila z viacerých dôvodov: poprvé preto, že moja predchádzajúca (cca 10 rokov stará) skúsenosť so Zuzkou ako lektorkou nemčiny online bola vynikajúca a bola som zvedavá, kam sa ďalej posunula (a tešila som sa na jej príjemnú spoločnosť) a podruhé preto, že napriek tomu, že žijem v nemecky hovoriacej krajine, odkedy v nemčine nepracujem, mi práve tá konverzačná veľmi upadá a cítim ako v nej "cúvam". Na kurze oceňujem Zuzkinu prípravu, profesionalitu, kretativitu s veľkým K (ktorá zaručí, že sa nebudete nudiť) a tiež veľmi príjemný, pohodový prístup, že sa človek necíti ako v škole, ale skôr ako v kruhu priateľov, kde sa nebojí používať cudzí jazyk nahlas a hoci aj s chybami, ale používať, čo je pre mňa cieľom konverzačného kurzu. Tiež mi vyhovoval počet účastníčok (zišiel sa veľmi milý ženský kruh, čo bolo len výhodou), kedy sa dostalo na každého a nie raz sme sa tak rozrozprávali o aktuálnej situácií, že nám čas nestačil. Čo je pre mňa najväčší úspech, keď sa v nemčine bavíme dobrovoľne o aktuálnej téme a nechceme skončiť :). Kurz odporúčam ľuďom, ktorí už niečo z nemčiny vedia a skôr stoja pred tou hranicou začať aktívne rozprávať a zbaviť sa toho strachu z chýb, a že ich budú počuť ostatní. Tu sme všetci na jednej lodi a nikto nie je bezchybný. Plus je to šanca spoznať zaujímavých ľudí, čo sa mne splnilo.
Monika Klimadátová analytička
Večerní sedánky se Zuzkou mě nadchly. Chtěla jsem být s němčinou opět více v kontaktu, po návratu do ČR mi slovní zásoba doslova mizí…proto mi pravidelné čtvrteční konverzační večery bodly. Zuzka měla lekce nadupané tématy a čas na nich neskutečně utíkal. Vystřídali jsme několik forem učení, od videí, přes křížovky, psaný text, rozhovory 1:1 a v závěrečné hodině došlo i na zpěv :-D. Řeč nestála ani minutu, jelo to jak po másle. Německy jsme fungovali i během týdne, díky whatsapp skupině a domácím úkolům, které sloužily jako příprava slovíček k danému tématu. Hodiny byly nabité pozitivní energií, Zuzka rozdávala úsměvy od začátku do konce. Po lekci jsme dostali slovíčka a slovní spojení, která za večer padla, na procvičení. Konverzační kluby mohu jen doporučit, pokud hledáte precizně připravenou lektorku, neváhejte! Velké díky!
Adéla NěmečkováSupport manager
Jako samouk, který si kvůli jiným aktivitám není schopen zorganizovat účast na pravidelných lekcích a nemá čas a energii na soustavné „biflování“ gramatiky a slovní zásoby, jsem byla konverzačním kurzem se Zuzkou a úžasnými spolužačkami naprosto nadšena! Měla jsem příležitost použít své chabé a útržkovité znalosti v reálných rozhovorech se zajímavými lidmi a spoustu se toho naučit. Zuzka připravila ideální témata, zapojovala se do konverzace jako jedna z nás a citlivě poskytovala zpětnou vazbu. Na podzim si kurz určitě zopakuji!
Anna Almeidapřekladatelka, tlumočnice, učitelka
Dokonale připravené hodiny konverzačního kurzu, během kterých jsem byla stále aktivně zapojena, jsem si nebývale užila. Zuzka dokázala zapojit každého, bezpečně a zábavně, i přes rozdílnou úroveň účastníků. Interakce s ostatními, průběžná konverzace mezi hodinami a lehké dobrovolné domácí úkoly mi pomohli opět se v němčině posunout. Online forma a podvečerní čas mi umožnil skvěle skloubit práci na sobě, rodinu a pracovní život. Děkuji, Zuzko!
Pavlína Jiříkovámarketingový mentor a projektový manažer, již po několikáté začínající s němčinou 🙂
Do konverzačního kurzu jsem se přihlásila, protože jsem chtěla pokonverzovat v příjemné menší skupině a zjistit přitom, jak na tom s němčinou jsem. Naše večery splnily mé očekávání na 100% :-). Témata byla podnětná, střídaly se různé zajímavé činnosti, vyprávěli jsme, kladli otázky, odpovídali, vybírali možnosti, vysvětlovali proč, psali, sledovali krátký film, domýšleli příběh... Konverzační hodiny rozhýbaly moji zatuhlou spící němčinu. A povzbudily mne, abych zase začala s jazykem. Bylo fajn povídat si a přitom se učit, oprášit slovíčka, vazby, předložky, minulý čas a dozvědět se něco o jiných lidech. Doporučila bych konverzační hodiny se Zuzkou komukoli, kdo chce svoji němčinu v krátké době verbessern!
Marie Miškovskáučitelka matematiky a fyziky na základní škole
Do konverzačního kurzu se Zuzkou jsem se přihlásila, protože jsem chtěla němčinu oprášit a zároveň se naučit něčemu novému. Hodiny rozhodně splnily mé očekávání, hlavně při té mé omezené slovní zásobě. 😊 Rozmluvila jsem se a začala zase přemýšlet nad tím, že bych se své němčině chtěla opět věnovat pravidelně. Hodiny bych rozhodně doporučila všem! Zuzka je dobrá, kreativní a trpělivá učitelka!
Michaela Růžkováspolumajitelka cestovní agentury www.interacta.cz
To teda byla bomba! Zjistila jsem, že to on-line je super! Fakt jsem si to užívala, možná i pro to, že jsem věděla, že nemůžu být vyvolána, když mi nefungoval mikrofon. Ale nešvindlovala jsem, snažila jsem se všem porozumět a pilně vyplňovala do chatu. Ale myslela jsem si, že na to není při výuce čas, jen jsem tady nechtěla jen tak sedět. A pokud jsem zaznamenala chybičku, tak jsem si zkusila to říkat správně. Je bezva, že to zaznělo i od Zuzky, ty drobný opravy. Koukala jsem, jak to všem jde a kdyby se mluvilo pravidelně, tak se to bude rychle zlepšovat. Největší problém i u mě vidím v nedostatečné slovní zásobě, tedy spíš, že si nemůžu vzpomenout na nějaké úplně obyčejné slovo. A co mi to přineslo? Myslím, že strašně moc, začalo mě to bavit, mám velkou chuť se do němčiny zas vrhnout. Až se situace ve světě uklidní, a já v to pevně věřím, budeme zas jezdit do Německa. Děkuju moc, Zuzi!
Jarmila Javůrkovákrejčová na volné noze

Nenašli jste tu odpověď na svou otázku? Neváhejte mi napsat na zuzana@zuzanalink.cz, ráda vám co nejdříve odpovím.