Za Zuzkou jsem přišla s touhou tu svoji živelnou a upadající znalost němčiny nějak učesat, pozvednout a hlavně se osmělit mluvit, vyjadřovat i hlubší myšlenky a nejen pasivně rozumět a nesměle jednoslovně odpovídat. Realita všestranně předčila má očekávání. Neuměla jsem si představit, jak to bude probíhat, ale od začátku až do konce každé lekce jsem byla tak nadšena a vtažena do děje, že na obavy nebyl čas, prostě jsem si to užívala. Hodiny se Zuzkou mi přinesly přesně to, co jsem potřebovala: Zpětnou vazbu a konkrétní rady. Povzbuzení, že má smysl na sobě pracovat. Inspiraci, jak na to. Překvapení, kolik se toho dá jen tak mimochodem a bez stresu napovídat. Radost ze sdílení se a poznávání nového. Přátelství se vzácným člověkem. Doporučuji hodiny se Zuzkou velmi nadšeně! Lepší lektorku si neumím představit. Je vidět, že má zkušenosti a že ji jazyk i vyučování baví. Tak vlídně a empaticky dokáže vytvořit atmosféru bezpečí a přijetí, že i kdybyste byli sebevíc nejistí nebo nesmělí, určitě to z vás hned spadne a úplně nenápadně a lehce se naučíte vše, co si přejete, a ještě mnohem víc. Velmi oceňuji pečlivou přípravu paní lektorky, díky níž je vše šité přesně na míru potřebám a schopnostem, ale i zájmům studenta. Citlivě a pozorně vnímá projev studenta a dokáže okamžitě reagovat na situaci a aktualizovat podle toho svůj postup. Komenský by si pochvaloval, jak příjemně a přínosně je využíván jeho princip škola hrou.
Jana Borutovápracovnice logistiky
Žiji v Berlíně a němčinu ke svému životu potřebuji. Ještě do nedávna jsem tu skoro nikoho neznala, bála jsem se mluvit a Němci pro mě byli psí čumáci. Měla jsem tendence z Berlína utíkat a vracet se do Prahy. Pak jsem si ale uvědomila, že tomu tady nedávám šanci, nenechám na sebe působit okolí. Nežiju tady, jen přežívám. Mým snem bylo naučit se německy, zkloubit domácnost, mít čas na rodinu a pracovat. Napadlo mě napsat Zuzce. Již dříve jsem se se Zuzkou pracovně setkala a vím, že je to profesionálka. Když jsem zjistila, že nabízí online kurzy, neváhala jsem ani minutu! Lekce se Zuzkou jsou od začátku inspirativní. Zuzka mě dokázala namotivovat. Zjistila, co mě baví a já jsem to díky ní zjistila také. 😊 Němčina se stala přirozenou součástí mého života. Za dva měsíce se Zuzkou jsem se velmi rychle zlepšila, odbourala stud a obavy mluvit s lidmi. Lekce probíhají dynamicky přes ZOOM a společně sdílíme webshare. Lekce bych doporučila všem, kteří chtějí konečně udělat pokrok a nemají tolik času. Neradi sedí ve školních lavicích a upřednostňují individuální přístup, protože hodiny se Zuzkou jsou 100% šité na míru!
Kateřina BrožováProjektová manažerka na mateřské
"S jakým přáním jste za mnou přišla?" Mala som takzvaný ,,blok”, trému, hanbila som sa niečo po nemecky povedať a viesť telefonát v nemčine bola pre mňa nepredstaviteľná predstava. Prvá požiadavka na Zuzanu bola, naučte ma prosím hovoriť. 🙏 "Splnily hodiny Vaše očekávání?" Absolútne. Témy boli prispôsobené mojím záujmom, Zuzana bola vždy na 100% pripravená a pridala aj niečo poučné a zaujímavé na viac . Nezahltila som sa zbytočnými informáciami, ale ponúkla mi presne to, čo potrebujem . Hravou formou ma učila aj správnu výslovnosť. "Co konkrétně Vám naše hodiny přinesly?" Po 6 mesiacoch môžem povedať, že som na sebe spozorovala výrazne zlepšenie. Pomohla mi zbaviť sa ostychu, naštartovala moje sebavedomie v hovorení a teraz už dokážem viesť bežný rozhovor bez prípravy. Zuzana vie, že na to, aby bol človek dobrý nemčinár, nestačí len vedieť nemecky 🙂 Zuzana je skvelý učiteľ, ktorý ma naučil rozmýšľať v nemčine. Mala som rôznych učiteľov, ale Zuzana dala do toho najviac. Je to úžasný človek s ľudským prístupom a veľkým srdcom. Určite vrelo odporúčam každému, kto sa chce nemčinu nie len učiť , ale aj naučiť. DANKE 🙂
Katarína UrbaničováTelefonistka v rodinné firmě, www.dondurst.at
Pracuji jako jednatel lesnické firmy a zároveň se věnuji zemědělství. Obchodní němčinu spojenou s lesnickým podnikáním používám zhruba 15 let a poměrně dlouho jsem si s mojí znalostí vystačil, aniž bych musel navštěvovat jazykovou školu. Zároveň jsem však cítil, že mi chybí rozšířená slovní zásoba pro komunikaci o běžném životě a tématech, které člověk neřeší každý den v pracovním životě. Zároveň jsem postrádal při občasných rozhovorech zaměřených na zemědělství jakoukoli slovní zásobu z tohoto oboru. Když jsem na internetu náhodně narazil na rozhovor Zuzany a paní Skopalové o výuce německého jazyka a následně se podíval na Zuzanin web, oslovil jsem ji pro první rozhovor přes Skype, což není způsob komunikace, který bych dříve vyhledával. Dnes je to forma výuky, kterou určitě preferuji. Po prvních pěti hodinách, kde jsme si individuálně nastavily formu a obsah výuky a vzájemně se poznali, jich za sebou po pár měsících máme více jak dvacet. Zuzana je vždy pozitivní a dokonale připravená na téma, které si společně vybereme pro další hodinu. Jedná se zejména o odbornou slovní zásobu z lesnictví a zemědělství. Oceňuji Zuzany vůli neustále hledat v odborných zdrojích a textech podklady pro naši další výuku. Našich 60 minut němčiny uteče vždy neuvěřitelně rychle, protože je to výuka, která prostě baví. Komunikujeme jen v němčině a já získávám jistotu v používání těžších gramatických obratů, kterým jsem se dříve vyhýbal, abych při mluvení nedělal chyby. Díky Zuzaně se v mých znalostech němčiny posouvám opět dopředu. Její výuku mohu doporučit komukoli, kdo chce se svou němčinou pod vedením vzdělaného člověka něco udělat. Určitě je to mnohem intenzivnější způsob než se s němčinou prát ve volném čase samostatně. Děkuji Zuzaně za opravdu profesionální výuku podpořenou vzděláním na Karlově univerzitě a doplněnou jejím vždy pozitivním a pro mě motivujícím přístupem.
David Králjednatel lesnické firmy Královské lesy s.r.o., www.kralovskelesy.cz
V roce 2019 jsem začala žít v Německu a hledala jsem lektorku němčiny. Našla jsem Vás, Zuzanko Link a jsem za to opravdu šťastná.🙏 Na hodiny se pokaždé velice těším. Výuka je na velmi profesionální úrovni👍, nebojím se zeptat, dělat chyby a panuje výborná nálada. Zuzana Link dokáže povzbudit, poradit jak se učit a vše si hezky zapamatovat. Vydala cvičebnice Německá slovesa s předložkami pro A1/A2 a B1. Skvělé procvičování, učení a musím říct že pro mě i zábava. Mám je vždy u sebe a doplňuji jako křížovku. Spojila jsem příjemné s užitečným a v němčině jsem se díky všem nabízených metodám od Zuzanky posunula o velký kus dál. Zuzanko, děkuji Vám a těším se zase na další vaše překvapeníčka pro nás studenty. 🍀🍀🍀
Jana Vernerovácukrářka a číšnice