REFERENCE

 

Individuální hodiny němčiny

Za Zuzkou jsem přišla s touhou tu svoji živelnou a upadající znalost němčiny nějak učesat, pozvednout a hlavně se osmělit mluvit, vyjadřovat i hlubší myšlenky a nejen pasivně rozumět a nesměle jednoslovně odpovídat. Realita všestranně předčila má očekávání. Neuměla jsem si představit, jak to bude probíhat, ale od začátku až do konce každé lekce jsem byla tak nadšena a vtažena do děje, že na obavy nebyl čas, prostě jsem si to užívala. Hodiny se Zuzkou mi přinesly přesně to, co jsem potřebovala: Zpětnou vazbu a konkrétní rady. Povzbuzení, že má smysl na sobě pracovat. Inspiraci, jak na to. Překvapení, kolik se toho dá jen tak mimochodem a bez stresu napovídat. Radost ze sdílení se a poznávání nového. Přátelství se vzácným člověkem. Doporučuji hodiny se Zuzkou velmi nadšeně! Lepší lektorku si neumím představit. Je vidět, že má zkušenosti a že ji jazyk i vyučování baví. Tak vlídně a empaticky dokáže vytvořit atmosféru bezpečí a přijetí, že i kdybyste byli sebevíc nejistí nebo nesmělí, určitě to z vás hned spadne a úplně nenápadně a lehce se naučíte vše, co si přejete, a ještě mnohem víc. Velmi oceňuji pečlivou přípravu paní lektorky, díky níž je vše šité přesně na míru potřebám a schopnostem, ale i zájmům studenta. Citlivě a pozorně vnímá projev studenta a dokáže okamžitě reagovat na situaci a aktualizovat podle toho svůj postup. Komenský by si pochvaloval, jak příjemně a přínosně je využíván jeho princip škola hrou.
Jana Borutovápracovnice logistiky
Žiji v Berlíně a němčinu ke svému životu potřebuji. Ještě do nedávna jsem tu skoro nikoho neznala, bála jsem se mluvit a Němci pro mě byli psí čumáci. Měla jsem tendence z Berlína utíkat a vracet se do Prahy. Pak jsem si ale uvědomila, že tomu tady nedávám šanci, nenechám na sebe působit okolí. Nežiju tady, jen přežívám. Mým snem bylo naučit se německy, zkloubit domácnost, mít čas na rodinu a pracovat. Napadlo mě napsat Zuzce. Již dříve jsem se se Zuzkou pracovně setkala a vím, že je to profesionálka. Když jsem zjistila, že nabízí online kurzy, neváhala jsem ani minutu! Lekce se Zuzkou jsou od začátku inspirativní. Zuzka mě dokázala namotivovat. Zjistila, co mě baví a já jsem to díky ní zjistila také. 😊 Němčina se stala přirozenou součástí mého života. Za dva měsíce se Zuzkou jsem se velmi rychle zlepšila, odbourala stud a obavy mluvit s lidmi. Lekce probíhají dynamicky přes ZOOM a společně sdílíme webshare. Lekce bych doporučila všem, kteří chtějí konečně udělat pokrok a nemají tolik času. Neradi sedí ve školních lavicích a upřednostňují individuální přístup, protože hodiny se Zuzkou jsou 100% šité na míru!
Kateřina BrožováProjektová manažerka na mateřské
"S jakým přáním jste za mnou přišla?" Mala som takzvaný ,,blok”, trému, hanbila som sa niečo po nemecky povedať a viesť telefonát v nemčine bola pre mňa nepredstaviteľná predstava. Prvá požiadavka na Zuzanu bola, naučte ma prosím hovoriť. 🙏 "Splnily hodiny Vaše očekávání?" Absolútne. Témy boli prispôsobené mojím záujmom, Zuzana bola vždy na 100% pripravená a pridala aj niečo poučné a zaujímavé na viac . Nezahltila som sa zbytočnými informáciami, ale ponúkla mi presne to, čo potrebujem . Hravou formou ma učila aj správnu výslovnosť. "Co konkrétně Vám naše hodiny přinesly?" Po 6 mesiacoch môžem povedať, že som na sebe spozorovala výrazne zlepšenie. Pomohla mi zbaviť sa ostychu, naštartovala moje sebavedomie v hovorení a teraz už dokážem viesť bežný rozhovor bez prípravy. Zuzana vie, že na to, aby bol človek dobrý nemčinár, nestačí len vedieť nemecky 🙂 Zuzana je skvelý učiteľ, ktorý ma naučil rozmýšľať v nemčine. Mala som rôznych učiteľov, ale Zuzana dala do toho najviac. Je to úžasný človek s ľudským prístupom a veľkým srdcom. Určite vrelo odporúčam každému, kto sa chce nemčinu nie len učiť , ale aj naučiť. DANKE 🙂
Katarína UrbaničováTelefonistka v rodinné firmě, www.dondurst.at
Pracuji jako jednatel lesnické firmy a zároveň se věnuji zemědělství. Obchodní němčinu spojenou s lesnickým podnikáním používám zhruba 15 let a poměrně dlouho jsem si s mojí znalostí vystačil, aniž bych musel navštěvovat jazykovou školu. Zároveň jsem však cítil, že mi chybí rozšířená slovní zásoba pro komunikaci o běžném životě a tématech, které člověk neřeší každý den v pracovním životě. Zároveň jsem postrádal při občasných rozhovorech zaměřených na zemědělství jakoukoli slovní zásobu z tohoto oboru. Když jsem na internetu náhodně narazil na rozhovor Zuzany a paní Skopalové o výuce německého jazyka a následně se podíval na Zuzanin web, oslovil jsem ji pro první rozhovor přes Skype, což není způsob komunikace, který bych dříve vyhledával. Dnes je to forma výuky, kterou určitě preferuji. Po prvních pěti hodinách, kde jsme si individuálně nastavily formu a obsah výuky a vzájemně se poznali, jich za sebou po pár měsících máme více jak dvacet. Zuzana je vždy pozitivní a dokonale připravená na téma, které si společně vybereme pro další hodinu. Jedná se zejména o odbornou slovní zásobu z lesnictví a zemědělství. Oceňuji Zuzany vůli neustále hledat v odborných zdrojích a textech podklady pro naši další výuku. Našich 60 minut němčiny uteče vždy neuvěřitelně rychle, protože je to výuka, která prostě baví. Komunikujeme jen v němčině a já získávám jistotu v používání těžších gramatických obratů, kterým jsem se dříve vyhýbal, abych při mluvení nedělal chyby. Díky Zuzaně se v mých znalostech němčiny posouvám opět dopředu. Její výuku mohu doporučit komukoli, kdo chce se svou němčinou pod vedením vzdělaného člověka něco udělat. Určitě je to mnohem intenzivnější způsob než se s němčinou prát ve volném čase samostatně. Děkuji Zuzaně za opravdu profesionální výuku podpořenou vzděláním na Karlově univerzitě a doplněnou jejím vždy pozitivním a pro mě motivujícím přístupem.
David Králjednatel lesnické firmy Královské lesy s.r.o., www.kralovskelesy.cz
V roce 2019 jsem začala žít v Německu a hledala jsem lektorku němčiny. Našla jsem Vás, Zuzanko Link a jsem za to opravdu šťastná.🙏 Na hodiny se pokaždé velice těším. Výuka je na velmi profesionální úrovni👍, nebojím se zeptat, dělat chyby a panuje výborná nálada. Zuzana Link dokáže povzbudit, poradit jak se učit a vše si hezky zapamatovat. Vydala cvičebnice Německá slovesa s předložkami pro A1/A2 a B1. Skvělé procvičování, učení a musím říct že pro mě i zábava. Mám je vždy u sebe a doplňuji jako křížovku. Spojila jsem příjemné s užitečným a v němčině jsem se díky všem nabízených metodám od Zuzanky posunula o velký kus dál. Zuzanko, děkuji Vám a těším se zase na další Vaše překvapeníčka pro nás studenty. 🍀🍀🍀
Jana Vernerovácukrářka a číšnice
Učím němčinu na gymnáziu a moje úroveň němčiny je min.C1. Zuzku sleduji na sociálních sítích a velmi se mi líbí její kreativní a metodicky poctivý přístup k výuce NJ. Cítila jsem, že jsme „spřízněné duše“ 😊 Přihlásila jsem se k ní na 10 konverzačních hodin, od nichž jsem očekávala kontakt s moderní hovorovou němčinou, podněty k diskusi nad aktuálními tématy a třeba i nějaké didaktické tipy do mé vlastní výuky. Vše se mi perfektně splnilo a na hodiny se Zuzkou jsem se vždy těšila jako na čas, který věnuji já sama sobě a zároveň kdy se někdo bude věnovat mně 😊 Zuzka je výborná učitelka a já ji mohu vřele doporučit komukoliv dalšímu!
Veronika Benešovázástupkyně ředitelky a učitelka němčiny & angličtiny na gymnáziu

REFERENCE

 

Skupinové konverzační kurzy němčiny 

Na konverzačný kurz so Zuzkou som sa prihlásila z viacerých dôvodov: poprvé preto, že moja predchádzajúca (cca 10 rokov stará) skúsenosť so Zuzkou ako lektorkou nemčiny online bola vynikajúca a bola som zvedavá, kam sa ďalej posunula (a tešila som sa na jej príjemnú spoločnosť) a podruhé preto, že napriek tomu, že žijem v nemecky hovoriacej krajine, odkedy v nemčine nepracujem, mi práve tá konverzačná veľmi upadá a cítim ako v nej "cúvam". Na kurze oceňujem Zuzkinu prípravu, profesionalitu, kretativitu s veľkým K (ktorá zaručí, že sa nebudete nudiť) a tiež veľmi príjemný, pohodový prístup, že sa človek necíti ako v škole, ale skôr ako v kruhu priateľov, kde sa nebojí používať cudzí jazyk nahlas a hoci aj s chybami, ale používať, čo je pre mňa cieľom konverzačného kurzu. Tiež mi vyhovoval počet účastníčok (zišiel sa veľmi milý ženský kruh, čo bolo len výhodou), kedy sa dostalo na každého a nie raz sme sa tak rozrozprávali o aktuálnej situácií, že nám čas nestačil. Čo je pre mňa najväčší úspech, keď sa v nemčine bavíme dobrovoľne o aktuálnej téme a nechceme skončiť :). Kurz odporúčam ľuďom, ktorí už niečo z nemčiny vedia a skôr stoja pred tou hranicou začať aktívne rozprávať a zbaviť sa toho strachu z chýb, a že ich budú počuť ostatní. Tu sme všetci na jednej lodi a nikto nie je bezchybný. Plus je to šanca spoznať zaujímavých ľudí, čo sa mne splnilo.
Monika Klimadátová analytička
Večerní sedánky se Zuzkou mě nadchly. Chtěla jsem být s němčinou opět více v kontaktu, po návratu do ČR mi slovní zásoba doslova mizí…proto mi pravidelné čtvrteční konverzační večery bodly. Zuzka měla lekce nadupané tématy a čas na nich neskutečně utíkal. Vystřídali jsme několik forem učení, od videí, přes křížovky, psaný text, rozhovory 1:1 a v závěrečné hodině došlo i na zpěv :-D. Řeč nestála ani minutu, jelo to jak po másle. Německy jsme fungovali i během týdne, díky whatsapp skupině a domácím úkolům, které sloužily jako příprava slovíček k danému tématu. Hodiny byly nabité pozitivní energií, Zuzka rozdávala úsměvy od začátku do konce. Po lekci jsme dostali slovíčka a slovní spojení, která za večer padla, na procvičení. Konverzační kluby mohu jen doporučit, pokud hledáte precizně připravenou lektorku, neváhejte! Velké díky!
Adéla NěmečkováSupport manager
Jako samouk, který si kvůli jiným aktivitám není schopen zorganizovat účast na pravidelných lekcích a nemá čas a energii na soustavné „biflování“ gramatiky a slovní zásoby, jsem byla konverzačním kurzem se Zuzkou a úžasnými spolužačkami naprosto nadšena! Měla jsem příležitost použít své chabé a útržkovité znalosti v reálných rozhovorech se zajímavými lidmi a spoustu se toho naučit. Zuzka připravila ideální témata, zapojovala se do konverzace jako jedna z nás a citlivě poskytovala zpětnou vazbu. Na podzim si kurz určitě zopakuji!
Anna Almeidapřekladatelka, tlumočnice, učitelka
Dokonale připravené hodiny konverzačního kurzu, během kterých jsem byla stále aktivně zapojena, jsem si nebývale užila. Zuzka dokázala zapojit každého, bezpečně a zábavně, i přes rozdílnou úroveň účastníků. Interakce s ostatními, průběžná konverzace mezi hodinami a lehké dobrovolné domácí úkoly mi pomohli opět se v němčině posunout. Online forma a podvečerní čas mi umožnil skvěle skloubit práci na sobě, rodinu a pracovní život. Děkuji, Zuzko!
Pavlína Jiříkovámarketingový mentor a projektový manažer, již po několikáté začínající s němčinou 🙂
Přihlásila jsem se na kurz, protože jsem tušila, že se bude jednat o něco zvláštního, a také se stalo. Zuzka se chopila přípravy na konverzaci komplexně, předem nám poslala aktuální, vtipné, malované a přitom stručné podklady. Mezi konverzacemi jsme byly v kontaktu na WhatsApp, což bylo také velmi příjemné a po konverzaci jsme dostaly do schránky obrázkově zpracované slovíčka do Quizletu. Dělala to vše pro nás, jako pro své nejlepší kamarádky. Na konverzaci jsme se tak rozmluvily, že jsme ani nepostřehly, že hodina uběhla a tak jsme naše milované čtvrteční „šprechtění“ pokaždé přetáhly. Kurz mne posunul zejména ve vztahu k němčině, ale také jsem se dověděla informace, které by mne ani nenapadlo hledat a kterými jsem byla i šokovaná, cítím se obohacena i o tyto zkušenosti, které jsme si v naší skupině navzájem předaly. Konverzační kurz bych doporučila jak obchodním manažerům, tak zejména učitelům němčiny, že lze na výuku dospělých, ale hlavně dětí, jít zcela jinak, zábavněji, hravě a s láskou.
Marcela Schindlerováfinanční ředitelka
Zuzku jsem poměrně dlouho sledovala na její facebookové stránce. Její příspěvky se mi líbily natolik, že jsem se ji rozhodla oslovit jako online lektorku německého jazyka. Sama mám němčinu velmi ráda, snažím se ji i předávat dál svým žáčkům ve škole, ale protože žiju pouze v prostředí, kde se nesetkávám s žádným cizincem a k běžnému životu používám pouze češtinu, čas od času potřebuju nutně pošprechtit, oživit, zlepšit se, trénovat. Přihlásila jsem se do konverzačního kurzu, a to již dvakrát. Zuzka je výborný lektor, na hodiny je vždy perfektně připravená, její hodiny jsou velmi zábavné, poučné. Ze Zuzky vyzařuje přímo pozitivní energie, je vždy usměvavá a němčina Vám tudíž leze do hlavy sama. Na přípravě hodin si vždy dá záležet, není to žádná nuda. Po hodině Vám přistane do emailu spostu nových nebo známých slovíček k zopakování z aplikace Quizlet. Po celou dobu kurzu (4 týdny) konverzujeme a sdílíme si společně se všemi účastníky svoje zážitky vždy na dané téma přes Whatsapp. Takže se Vám nestane, že byste zůstali třeba jen jeden jediný den bez němčiny. Vřele tento kurz doporučuji a Zuzce moc děkuji za to, že mi předala ze sebe to, co perfektně umí předat.
Marika Koťátkováučitelka němčiny
Do konverzačního kurzu jsem se přihlásila, abych se otevřela konverzacím v cizích jazycích, především v tom německém. Ve škole sice mluvíme, ale ne v takovém rozsahu, který bych potřebovala. Také jsem chtěla překonat samu sebe, poněvadž už mě delší dobu svazuje strach z vyjadřování se, a proto jsem tomu všudypřítomnému hlasu řekla ne a Zuzce napsala. Co jsem očekávala se přesně stalo. Na první hodině jsem pociťovala strach až úzkost, že budu ta nejhorší, že nebudu rozumět, a tak to všem přítomným ženám zkazím. Tyto černé myšlenky se postupně začaly vybarvovat do různobarevných odstínů, díky přátelskému, laskavému a klidnému přístupu Zuzky i kolegyň. Vzájemně jsme si pomáhaly, během týdne si posílaly německé pozdravy přes WhatsApp a neskutečně si to užívaly. Velmi se mi tedy líbila nejen zmíněná komunikace a videohovory, jejichž podstata je zásadní, ale také témata, ke kterým jsme vždy dostaly pracovní listy. Člověk se tak bavil německy o německy mluvící zemi a jejích tradicích. Díky tomu si z absolvování kurzu odnáším spousty nových slovíček, informací a odvahu mluvit, nebát se. A věřte, mnohé zážitky mi skutečně pomáhají i v hodinách němčiny na našem gymnáziu, čímž bych tento kurz, hlavně samotnou lektorku Zuzku, ráda doporučila všem začátečníkům pohybujících v českém školství.
Kristýna Myřátskástudentka gymnázia

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video