REFERENCE

 

Individuální hodiny němčiny 

 

Alena Vlková, asistentka v cestovní kanceláři, Rakousko (leden 2024)

Zuzku jsem požádala o soukromé lekce němčiny na jaře minulého roku. Již víc jak deset let žiji a pracuji v Rakousku. I když němčinu využívám denně, měla jsem pocit, že za posledních sedm let jsem se v mých jazykových dovednostech nikam moc neposunula.

Před více jak rokem jsem po mateřské začala pracovat v místní cestovní kanceláři a perfektní němčina slovem i písmem se pro mě stala již nutností. Bohužel sama jsem si nevěděla rady, jakým směrem se mám dát a jaké mezery potřebuji přesně vyplnit, abych svou němčinu konečně posunula na vyšší úroveň a zároveň zlepšila svůj verbální projev, který byl dost eliminován mým nízkým sebevědomím při komunikaci v německém jazyce.

Zuzka hned z první společné hodiny dokázala vypíchnout přesně ta místa, kde potřebuji pomoct a směr, kterým bychom se měly ubírat. Učební plán mi nastavila tak, aby byl pro mě co nejefektivnější a zároveň, aby mě učení bavilo, což býval v minulosti také můj kámen úrazu, proč jsem u němčiny nedokázala nikdy moc dlouho vydržet i přes můj vážný nedostatek času (práce, dvě děti a babičky a dědové daleko) se Zuzce velice rychle povedlo nejen posunout mou němčinu na zcela jinou úroveň a tím také posílit mé sebevědomí v běžné komunikaci, ale němčinu jsem zároveň začala vnímat jako ohromně zajímavý jazyk, ve kterém vnímám souvislosti a jehož gramatiku jsem konečně po více jak deseti letech začala i chápat.

Zuzka mi tak pomohla nejen v německé gramatice a komunikaci, ale především mi pomohla chápat němčinu jako celek, ukázala mi nový přístup k ní a způsoby studia, které mi nejen šetří čas, ale zároveň dokáží udržet mou pozornost a pozitivní přístup k učení. Díky tomu jsem teď schopna se v němčině neustále zdokonalovat, aniž bych to po pár měsících vzdala jako v minulosti již tolikrát.

Zuzky lekce doporučuji nejen tomu, kdo potřebuje doplnit mezery ve vědomostech, ale i tomu, kdo se německy učí dlouhá léta, ale stále se mu nedaří nalézt si vztah a cestu k tomuto jazyku, což je právě ten základ pro perfektní zvládnutí němčiny

Děkuji Zuzko, že je němčina teď mým koníčkem a nejen nutností k přežití v německy mluvené zemi.


Nikola Urbánková, Německo (březen 2023)

Paní Zuzka je úžasná, lidská, empatická a stále pozitivní.

Přišla jsem do Německa před dvěmi lety a půl a mé sebevědomí spadlo ne na nulu ale ještě níž. Zůstala jsem s dětmi doma, bez němčiny, rodiny, kamarádů... Tak když se odstěhujete do nové země s malými dětmi. Učila jsem se sama doma, ale něco umět a mluvit jsou dvě odlišné věci.

Paní Zuzka se mě ujala a první co bylo, tak se mnou jednala hrozně pozitivně, a stále mi vracela mé sebevědomí. Byla jsem motivována dál a více se němčině věnovat a mít jí ráda. Moc jí za toto děkuji a mohu jen vřele doporučit.


David Král, jednatel lesnické firmy Královské lesy s.r.o., www.kralovskelesy.cz (únor 2023)

Pracuji jako jednatel lesnické firmy a zároveň se věnuji zemědělství. Obchodní němčinu spojenou s lesnickým podnikáním používám zhruba 15 let a poměrně dlouho jsem si s mojí znalostí vystačil, aniž bych musel navštěvovat jazykovou školu. Zároveň jsem však cítil, že mi chybí rozšířená slovní zásoba pro komunikaci o běžném životě a tématech, které člověk neřeší každý den v pracovním životě. Zároveň jsem postrádal při občasných rozhovorech zaměřených na zemědělství jakoukoli slovní zásobu z tohoto oboru.

Když jsem na internetu náhodně narazil na rozhovor Zuzany a paní Skopalové o výuce německého jazyka a následně se podíval na Zuzanin web, oslovil jsem ji pro první rozhovor přes Skype, což není způsob komunikace, který bych dříve vyhledával. Dnes je to forma výuky, kterou určitě preferuji.

Po prvních pěti hodinách, kde jsme si individuálně nastavily formu a obsah výuky a vzájemně se poznali, jich za sebou po pár měsících máme více jak dvacet. Zuzana je vždy pozitivní a dokonale připravená na téma, které si společně vybereme pro další hodinu. Jedná se zejména o odbornou slovní zásobu z lesnictví a zemědělství. Oceňuji Zuzany vůli neustále hledat v odborných zdrojích a textech podklady pro naši další výuku.

Našich 60 minut němčiny uteče vždy neuvěřitelně rychle, protože je to výuka, která prostě baví. Komunikujeme jen v němčině a já získávám jistotu v používání těžších gramatických obratů, kterým jsem se dříve vyhýbal, abych při mluvení nedělal chyby. Díky Zuzaně se v mých znalostech němčiny posouvám opět dopředu. Její výuku mohu doporučit komukoli, kdo chce se svou němčinou pod vedením vzdělaného člověka něco udělat. Určitě je to mnohem intenzivnější způsob než se s němčinou prát ve volném čase samostatně.

Děkuji Zuzaně za opravdu profesionální výuku podpořenou vzděláním na Karlově univerzitě a doplněnou jejím vždy pozitivním a pro mě motivujícím přístupem.


Šárka Křapková, učitelka němčiny a angličtiny (srpen 2022)

Jedu ve vlaku a přes uličku sedí německy mluvící rodina. Poslouchám je (tímto se jim
omlouvám) a blaží mě, že rozumím i poslední větě jejich konverzace: “Mama, I mog di."
Usměju se a ten úsměv je velmi podobný těm, které házím, když se Zuzkou oprašuji svoji
milovanou němčinu.

Zuzku jsem si našla před dvěma lety, protože jsem potřebovala oživit německou
konverzaci i gramatiku. A tenkrát pro mě byla Zuzka opravdu záchrana. Přesně “to”, co
jsem hledala. Člověk, který mě dokáže pochopit, protože vyrůstal stejně jako já v Čechách,
ale zároveň i ta, jež najde ten správný německý výraz, slovní spojení a gramatickou strukturu,
protože už roky žije v Německu.

Velkou výhodou pro mě bylo i to, že má kromě jazykových znalostí i odpovídající
pedagogické vzdělání. Je to paní učitelka s čistou a křehkou duší, která má ale i obrovský dar
síly a odhodlání. Naše společné hodiny jsou odrazem její kreativity, preciznosti, jejího
nadšení, individuálního přístupu a smyslu pro systém a řád.

Milá Zuzko,
nejvíc si cením toho, že si v našich hodinách připadám, jak když sedím s kamarádkou na kafi.
Je opravdu neuvěřitelné, že se konverzační témata, ale i NĚMECKÁ !!! gramatika dají podat s
takovou lehkostí!
Díky Tvé empatii, citlivému a promyšlenému výběru témat je mi v našich společných
hodinách tak dobře, že mám kolikrát pocit, že se dokonce německy i směju
Tvoje odbornost a lidskost, které máš v sobě tak úžasně nakombinované, jsou pro mě
obrovskou osobní motivací.
Děkuji Ti za Tvůj čas, Tvoji snahu, vytrvalost a trpělivost. Děkuji ti za to, jaká jsi! Velmi si toho
vážím.
Šárka


Jan Kejř, Technik v prodejně aut, Německo (březen 2022)

Text je součástí rozhovoru, který jsem s Janem po jeho úspěšném získání práce v Bavorsku, udělala.:

Ano, sehrála jste důležitou roli nejen v mém úspěchu s novou prací, ale také v mé schopnosti v pohodě zvládat v němčině běžné situace. Vzpomínám si, jak jste sama podnikla cestu do Berlína a při parkování si vzpomněla na mě a vytvořila malý fotoseriál s parkovacím automatem. Ne že bych fungování v denním režimu neuměl, ale v cizí zemi a frontě spěchajících lidí není optimální studovat nápisy na automatu. Proto jsem byl v tu chvíli tak rád, že se na takovéto situace můžu díky Vám v našich hodinách připravovat prakticky.

Tím, že již dlouho žijete v Německu, nepředáváte mi jen nějaký strohý přednes učebnice, ale takovou němčinu, kterou se opravdu mluví na ulici, v obchodě, na poště, na úřadě, ale i v práci.

Němci sice vypadají stejně, ale mentalitu mají úplně jinou. Díky tomu, že v Německu tak dlouho žijete, německému prostředí a jejich mentalitě skvěle rozumíte. A to se mi moc líbí a baví mě to.

Výuka s Vámi je pro mě klidné, zábavné, takřka rodinné prostředí, kde člověk nemá problém mluvit, i když si není jistý a dělá chyby. Němčina mě díky výuce u Vás tak nadchla, že si jako koníček ve volném čase vyhledávám některé její dialekty. CELÝ ROZHOVOR S JANEM O TOM, JAK SE CHTĚL JEN NAUČIT NĚMECKY A NAKONEC ZÍSKAL PRÁCI V BAVORSKU, SI MŮŽETE PŘEČÍST TADY >> 


Veronika Benešová, zástupkyně ředitelky a učitelka němčiny & angličtiny na gymnáziu (listopad 2021)

Učím němčinu na gymnáziu a moje úroveň němčiny je min.C1. Zuzku sleduji na sociálních sítích a velmi se mi líbí její kreativní a metodicky poctivý přístup k výuce NJ. Cítila jsem, že jsme „spřízněné duše“. Přihlásila jsem se k ní na 10 konverzačních hodin, od nichž jsem očekávala kontakt s moderní hovorovou němčinou, podněty k diskusi nad aktuálními tématy a třeba i nějaké didaktické tipy do mé vlastní výuky.

Vše se mi perfektně splnilo a na hodiny se Zuzkou jsem se vždy těšila jako na čas, který věnuji já sama sobě a zároveň kdy se někdo bude věnovat mně. Zuzka je výborná učitelka a já ji mohu vřele doporučit komukoliv dalšímu!


Jana Vernerová, cukrářka a číšnice, Německo (listopad 2021)

V roce 2019 jsem začala žít v Německu a hledala jsem lektorku němčiny. Našla jsem Vás, Zuzanko Link a jsem za to opravdu šťastná.  Na hodiny se pokaždé velice těším. Výuka je na velmi profesionální úrovni , nebojím se zeptat, dělat chyby a panuje výborná nálada.

Zuzana Link dokáže povzbudit, poradit jak se učit a vše si hezky zapamatovat. Vydala cvičebnice Německá slovesa s předložkami pro A1/A2 a B1. Skvělé procvičování, učení a musím říct že pro mě i zábava. Mám je vždy u sebe a doplňuji jako křížovku. Spojila jsem příjemné s užitečným a v němčině jsem se díky všem nabízených metodám od Zuzanky posunula o velký kus dál.

Zuzanko, děkuji Vám a těším se zase na další Vaše překvapeníčka pro nás studenty. 


Kateřina Brožová, Projektová manažerka na mateřské, Německo (leden 2021)

Žiji v Berlíně a němčinu ke svému životu potřebuji. Ještě do nedávna jsem tu skoro nikoho neznala, bála jsem se mluvit a Němci pro mě byli psí čumáci. Měla jsem tendence z Berlína utíkat a vracet se do Prahy. Pak jsem si ale uvědomila, že tomu tady nedávám šanci, nenechám na sebe působit okolí. Nežiju tady, jen přežívám. Mým snem bylo naučit se německy, zkloubit domácnost, mít čas na rodinu a pracovat.

Napadlo mě napsat Zuzce. Již dříve jsem se se Zuzkou pracovně setkala a vím, že je to profesionálka. Když jsem zjistila, že nabízí online kurzy, neváhala jsem ani minutu! Lekce se Zuzkou jsou od začátku inspirativní. Zuzka mě dokázala namotivovat. Zjistila, co mě baví a já jsem to díky ní zjistila také. Němčina se stala přirozenou součástí mého života. Za dva měsíce se Zuzkou jsem se velmi rychle zlepšila, odbourala stud a obavy mluvit s lidmi. Lekce probíhají dynamicky přes ZOOM a společně sdílíme webshare.

Lekce bych doporučila všem, kteří chtějí konečně udělat pokrok a nemají tolik času. Neradi sedí ve školních lavicích a upřednostňují individuální přístup, protože hodiny se Zuzkou jsou 100% šité na míru!


Katarína Urbaničová, Telefonistka v rodinné firmě, www.dondurst.at, Rakousko (říjen 2020)

"S jakým přáním jste za mnou přišla?": Mala som takzvaný ,,blok”, trému, hanbila som sa niečo po nemecky povedať a viesť telefonát v nemčine bola pre mňa nepredstaviteľná predstava. Prvá požiadavka na Zuzanu bola, naučte ma prosím hovoriť.   

"Splnily hodiny Vaše očekávání?": Absolútne. Témy boli prispôsobené mojím záujmom, Zuzana bola vždy na 100% pripravená a pridala aj niečo poučné a zaujímavé na viac . Nezahltila som sa zbytočnými informáciami, ale ponúkla mi presne to, čo potrebujem. Hravou formou ma učila aj správnu výslovnosť.

"Co konkrétně Vám naše hodiny přinesly?": Po 6 mesiacoch môžem povedať, že som na sebe spozorovala výrazne zlepšenie. Zuzana mi pomohla zbaviť sa ostychu, naštartovala moje sebavedomie v hovorení a teraz už dokážem viesť bežný rozhovor bez prípravy. Zuzana vie, že na to, aby bol človek dobrý nemčinár, nestačí len vedieť nemecky 🙂 Zuzana je skvelý učiteľ, ktorý ma naučil rozmýšľať v nemčine. Mala som rôznych učiteľov, ale Zuzana dala do toho najviac. Je to úžasný človek s ľudským prístupom a veľkým srdcom. Určite vrelo odporúčam každému, kto sa chce nemčinu nie len učiť , ale aj naučiť. DANKE 🙂


Jana Borutová, pracovnice logistiky (červen 2020)

Za Zuzkou jsem přišla s touhou tu svoji živelnou a upadající znalost němčiny nějak učesat, pozvednout a hlavně se osmělit mluvit, vyjadřovat i hlubší myšlenky a nejen pasivně rozumět a nesměle jednoslovně odpovídat. Realita všestranně předčila má očekávání.

Neuměla jsem si představit, jak to bude probíhat, ale od začátku až do konce každé lekce jsem byla tak nadšena a vtažena do děje, že na obavy nebyl čas, prostě jsem si to užívala. Hodiny se Zuzkou mi přinesly přesně to, co jsem potřebovala: Zpětnou vazbu a konkrétní rady. Povzbuzení, že má smysl na sobě pracovat. Inspiraci, jak na to. Překvapení, kolik se toho dá jen tak mimochodem a bez stresu napovídat. Radost ze sdílení se a poznávání nového. Přátelství se vzácným člověkem.

Doporučuji hodiny se Zuzkou velmi nadšeně! Lepší lektorku si neumím představit. Je vidět, že má zkušenosti a že ji jazyk i vyučování baví. Tak vlídně a empaticky dokáže vytvořit atmosféru bezpečí a přijetí, že i kdybyste byli sebevíc nejistí nebo nesmělí, určitě to z vás hned spadne a úplně nenápadně a lehce se naučíte vše, co si přejete, a ještě mnohem víc. Velmi oceňuji pečlivou přípravu paní lektorky, díky níž je vše šité přesně na míru potřebám a schopnostem, ale i zájmům studenta. Citlivě a pozorně vnímá projev studenta a dokáže okamžitě reagovat na situaci a aktualizovat podle toho svůj postup. Komenský by si pochvaloval, jak příjemně a přínosně je využíván jeho princip škola hrou.


REFERENCE

 

Skupinové konverzační kurzy němčiny 

 

PharmDr. Klára Stehlíková, lékárnice a matka dvou malých dětí (leden 2024)

Na konverzační kurz Zuzany Link jsem se přihlásila už potřetí a ráda se přihlásím i na další. Zuzka je pečlivá, vždy perfektně připravená (materiály, témata), v dobré náladě a tuto dobrou náladu přenesla i na mě. Po každé hodině jsem měla chuť si ještě dál povídat.

Ze začátku jsem si nebyla moc jistá německými obraty, ale nyní se cítím v němčině mnohem sebevědomější a slovíčka a fráze mi na jazyk vytanou mnohem snáz a někdy už i úplně automaticky. Čeho si vážím je Zuzčina empatie. Umí se vcítit do mluvčího, udělat mu hodinu přímo na míru (pokud vaši konverzační partneři náhodou nedorazí a máte celou hodinu jen a jen pro sebe), cítila jsem se vždy příjemně. Shodou okolností se na konverzační kurz přihlásili se mnou i velmi zajímaví lidé, od kterých jsem se měla co přiučit nejen v němčině, ale i lidsky. Po každé hodině Zuzka zpracovala slovíčka a fráze do přehledné tabulky, kterou jsem si zpracovala do svých kartiček do aplikace. Když jsem náhodou nestihla domácí přípravu (přečíst článek, vypracovat zadání), nebyl to žádný problém.

Konverzace pod Zuzčinou taktovkou bych doporučila všem, kdo chtějí na svojí němčině nenásilně zamakat, příjemně si popovídat a obohatit nejen svou slovní zásobu, ale i se dozvědět leccos nového i ne ze světa němčiny.


Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Libuše Kálová, asistentka na Pedagogické fakultě (červen 2023)

Jazykové kurzy paní Zuzany Link vřele doporučuji všem, kteří se chtějí učit německy. Lekce jsou ušité na míru studentům a maximálně zohledňují jejich potřeby. Během kurzu jsme se spolužačkou měly možnost procvičovat a učit se z krásných a podnětných materiálů a hodně jsme mluvily německy, což je v každém jazykovém kurzu velice cenné. Od lektorky jsme dostaly maximální podporu a skvělé vedení na cestě za ovládnutím znalostí jazyka. Stručně a výstižně – naučila jsem se mnohému a moc mě to bavilo.

Výhodou skupinových kurzů vidím v tom, že poznám nové lidi, což je pro mě vždy zajímavé. Líbilo se mi, že když si některá z nás nemohla vzpomenout na nějaké slovíčko, obrat, nebo pokud obecně neznala odpověď lektorka se zeptala té druhé. Tak jsme se se spolužačkou doplňovaly a často přicházely na zajímavá jazyková řešení.

Kurz mě moc bavil a naučila jsem se spoustu nového. Líbily se mi barevné materiály, se kterými jsme v lekcích pracovaly, návod, jak si vytvořit plán učení se na míru, chválící neděle a otázková pondělí, konverzační témata a organizace kurzu celkově.

Zlepšily se mé znalosti němčiny, znovu a nově jsem se zamýšlela nad konverzačními tématy a užila jsem si interakce se spolužačkou a s lektorkou Zuzkou. Hlavně jsem ale naplnila dlouhodobě odkládaný cíl, a to vrátit se k němčině a znovu najít radost z jejího studia.

Skupinové hodiny němčiny bych doporučila všem, kteří se chtějí moderně a zábavně učit německy a chtějí objevovat krásy tohoto jazyka.


Monika Volfová, učitelka ruštiny a němčiny (srpen 2022)

Do konverzačních hodin se Zuzkou jsem se přihlásila proto, abych mohla více mluvit německy s partnery ma podobné úrovni, abych se dozvěděla něco z běžného života v německy mluvící zemi. Obě moje představy se naplnily. Skupinka se sešla velmi přátelská a podnětná. Vzájemná podpora a radost z úspěchu byly očividné. Teď už nemám tolik obavu mluvit, i když ne vše je gramaticky bez chyb. 🙂 A pokud vypadne slovíčko, společně ho najdeme. Bez stresu. Domácí úkoly byly různorodé, jako všechny hodiny. Na společná setkání jsem se těšila, protože jsem se vždy naučila něco nového. 🙂


Vanda Svobodová, knihovnice (říjen 2021)

Ráda bych zhodnotila skupinový konverzační kurz němčiny se Zuzkou. Na kurz jsem se přihlásila, protože nemám v běžném životě moc příležitostí mluvit německy a když se pak například při cestování příležitost objeví, s hrůzou zjišťuji, jak se mé kdysi získané znalosti postupně vytrácí. Takže jsem si řekla, že je nejvyšší čas s tím něco dělat ! 

A v tomto směru kurz zcela splnil mé očekávání. Velkou výhodou bylo, že jsme pracovali v menší skupince a každý z účastníků tak měl dostatek prostoru a příležitostí mluvit. Navíc na témata z běžného života, což bylo velmi příjemné a často i obohacující o zajímavé informace. Témata byla avizována předem, takže bylo dost času na přípravu, tomu také napomáhala komunikace v naší skupině na WhatsApp, kterou vedla Zuzka a pravidelně nás svými příspěvky motivovala k aktivitě. Každá lekce byla velmi dobře připravená a zábavná. 4 týdny uběhly jako voda a mi bylo líto, že naše setkávání a komunikování ve skupině končí. Ráda se do podobného kurzu v budoucnu přihlásím znovu a určitě bych kurz doporučila všem, kteří si chtějí své jazykové znalosti příjemnou formou udržovat či prohlubovat. Zuzce za precizní přípravu a skvělé vedení kurzu moc děkuji.


Marika Koťátková, učitelka němčiny (říjen 2021)

Zuzku jsem poměrně dlouho sledovala na její facebookové stránce. Její příspěvky se mi líbily natolik, že jsem se ji rozhodla oslovit jako online lektorku německého jazyka. Sama mám němčinu velmi ráda, snažím se ji i předávat dál svým žáčkům ve škole, ale protože žiju pouze v prostředí, kde se nesetkávám s žádným cizincem a k běžnému životu používám pouze češtinu, čas od času potřebuju nutně pošprechtit, oživit, zlepšit se, trénovat.

Přihlásila jsem se do konverzačního kurzu, a to již dvakrát. Zuzka je výborný lektor, na hodiny je vždy perfektně připravená, její hodiny jsou velmi zábavné, poučné. Ze Zuzky vyzařuje přímo pozitivní energie, je vždy usměvavá a němčina Vám tudíž leze do hlavy sama. Na přípravě hodin si vždy dá záležet, není to žádná nuda. Po hodině Vám přistane do emailu spostu nových nebo známých slovíček k zopakování z aplikace Quizlet. Po celou dobu kurzu (4 týdny) konverzujeme a sdílíme si společně se všemi účastníky svoje zážitky vždy na dané téma přes Whatsapp. Takže se Vám nestane, že byste zůstali třeba jen jeden jediný den bez němčiny. Vřele tento kurz doporučuji a Zuzce moc děkuji za to, že mi předala ze sebe to, co perfektně umí předat.


Kristýna Myřátská, studentka gymnázia (říjen 2021)

Do konverzačního kurzu jsem se přihlásila, abych se otevřela konverzacím v cizích jazycích, především v tom německém. Ve škole sice mluvíme, ale ne v takovém rozsahu, který bych potřebovala. Také jsem chtěla překonat samu sebe, poněvadž už mě delší dobu svazuje strach z vyjadřování se, a proto jsem tomu všudypřítomnému hlasu řekla ne a Zuzce napsala.

Co jsem očekávala se přesně stalo. Na první hodině jsem pociťovala strach až úzkost, že budu ta nejhorší, že nebudu rozumět, a tak to všem přítomným ženám zkazím. Tyto černé myšlenky se postupně začaly vybarvovat do různobarevných odstínů, díky přátelskému, laskavému a klidnému přístupu Zuzky i kolegyň. Vzájemně jsme si pomáhaly, během týdne si posílaly německé pozdravy přes WhatsApp a neskutečně si to užívaly. Velmi se mi tedy líbila nejen zmíněná komunikace a videohovory, jejichž podstata je zásadní, ale také témata, ke kterým jsme vždy dostaly pracovní listy. Člověk se tak bavil německy o německy mluvící zemi a jejích tradicích. Díky tomu si z absolvování kurzu odnáším spousty nových slovíček, informací a odvahu mluvit, nebát se. A věřte, mnohé zážitky mi skutečně pomáhají i v hodinách němčiny na našem gymnáziu, čímž bych tento kurz, hlavně samotnou lektorku Zuzku, ráda doporučila všem začátečníkům pohybujících v českém školství.


Marcela Schindlerová, finanční ředitelka (říjen 2021)

Přihlásila jsem se na kurz, protože jsem tušila, že se bude jednat o něco zvláštního, a také se stalo. Zuzka se chopila přípravy na konverzaci komplexně, předem nám poslala aktuální, vtipné, malované a přitom stručné podklady. Mezi konverzacemi jsme byly v kontaktu na WhatsApp, což bylo také velmi příjemné a po konverzaci jsme dostaly do schránky obrázkově zpracované slovíčka do Quizletu. Dělala to vše pro nás, jako pro své nejlepší kamarádky.

Na konverzaci jsme se tak rozmluvily, že jsme ani nepostřehly, že hodina uběhla a tak jsme naše milované čtvrteční „šprechtění“ pokaždé přetáhly. Kurz mne posunul zejména ve vztahu k němčině, ale také jsem se dověděla informace, které by mne ani nenapadlo hledat a kterými jsem byla i šokovaná, cítím se obohacena i o tyto zkušenosti, které jsme si v naší skupině navzájem předaly. Konverzační kurz bych doporučila jak obchodním manažerům, tak zejména učitelům němčiny, že lze na výuku dospělých, ale hlavně dětí, jít zcela jinak, zábavněji, hravě a s láskou.


Anna Almeida, překladatelka, tlumočnice, učitelka (červenec 2021)

Jako samouk, který si kvůli jiným aktivitám není schopen zorganizovat účast na pravidelných lekcích a nemá čas a energii na soustavné „biflování“ gramatiky a slovní zásoby, jsem byla konverzačním kurzem se Zuzkou a úžasnými spolužačkami naprosto nadšena! Měla jsem příležitost použít své chabé a útržkovité znalosti v reálných rozhovorech se zajímavými lidmi a spoustu se toho naučit. Zuzka připravila ideální témata, zapojovala se do konverzace jako jedna z nás a citlivě poskytovala zpětnou vazbu. Na podzim si kurz určitě zopakuji! 


Monika Klima, dátová analytička (červenec 2021)

Na konverzačný kurz so Zuzkou som sa prihlásila z viacerých dôvodov: poprvé preto, že moja predchádzajúca (cca 10 rokov stará) skúsenosť so Zuzkou ako lektorkou nemčiny online bola vynikajúca a bola som zvedavá, kam sa ďalej posunula (a tešila som sa na jej príjemnú spoločnosť) a podruhé preto, že napriek tomu, že žijem v nemecky hovoriacej krajine, odkedy v nemčine nepracujem, mi práve tá konverzačná veľmi upadá a cítim ako v nej "cúvam".

Na kurze oceňujem Zuzkinu prípravu, profesionalitu, kretativitu s veľkým K (ktorá zaručí, že sa nebudete nudiť) a tiež veľmi príjemný, pohodový prístup, že sa človek necíti ako v škole, ale skôr ako v kruhu priateľov, kde sa nebojí používať cudzí jazyk nahlas a hoci aj s chybami, ale používať, čo je pre mňa cieľom konverzačného kurzu.

Tiež mi vyhovoval počet účastníčok (zišiel sa veľmi milý ženský kruh, čo bolo len výhodou), kedy sa dostalo na každého a nie raz sme sa tak rozrozprávali o aktuálnej situácií, že nám čas nestačil. Čo je pre mňa najväčší úspech, keď sa v nemčine bavíme dobrovoľne o aktuálnej téme a nechceme skončiť :). Kurz odporúčam ľuďom, ktorí už niečo z nemčiny vedia a skôr stoja pred tou hranicou začať aktívne rozprávať a zbaviť sa toho strachu z chýb, a že ich budú počuť ostatní. Tu sme všetci na jednej lodi a nikto nie je bezchybný. Plus je to šanca spoznať zaujímavých ľudí, čo sa mne splnilo.


Adéla Němečková, Support manager (červenec 2021)

Večerní sedánky se Zuzkou mě nadchly. Chtěla jsem být s němčinou opět více v kontaktu, po návratu z Německa do ČR mi slovní zásoba doslova mizí…proto mi pravidelné čtvrteční konverzační večery bodly.

Zuzka měla lekce nadupané tématy a čas na nich neskutečně utíkal. Vystřídali jsme několik forem učení, od videí, přes křížovky, psaný text, rozhovory 1:1 a v závěrečné hodině došlo i na zpěv :-D. Řeč nestála ani minutu, jelo to jak po másle. Německy jsme fungovali i během týdne, díky whatsapp skupině a domácím úkolům, které sloužily jako příprava slovíček k danému tématu. Hodiny byly nabité pozitivní energií, Zuzka rozdávala úsměvy od začátku do konce. Po lekci jsme dostali slovíčka a slovní spojení, která za večer padla, na procvičení. Konverzační hodiny mohu jen doporučit, pokud hledáte precizně připravenou lektorku, neváhejte! Velké díky!


Pavlína Jiříková, marketingový mentor a projektový manažer, již po několikáté začínající s němčinou 🙂 (červenec 2021)

Dokonale připravené hodiny konverzačního kurzu, během kterých jsem byla stále aktivně zapojena, jsem si nebývale užila. Zuzka dokázala zapojit každého, bezpečně a zábavně, i přes rozdílnou úroveň účastníků. Interakce s ostatními, průběžná konverzace mezi hodinami a lehké dobrovolné domácí úkoly mi pomohli opět se v němčině posunout. Online forma a podvečerní čas mi umožnil skvěle skloubit práci na sobě, rodinu a pracovní život. Děkuji, Zuzko!