SKUPINOVÉ KONVERZAČNÍ HODINY NĚMČINY

V tuto chvíli nejsou vypsané žádné skupinové konverzační hodiny. Moc ráda vám však dám vědět, jakmile naplánuju termíny na podzim 2024. Chcete-li být mezi prvními, koho o nich informuju, zapište se na můj virtuální seznam a těšte se na e-mail ode mě.

Zuzana

Toto říkají na skupinové konverzační hodiny němčiny

jejich absolventky:

Na konverzačný kurz so Zuzkou som sa prihlásila z viacerých dôvodov: poprvé preto, že moja predchádzajúca (cca 10 rokov stará) skúsenosť so Zuzkou ako lektorkou nemčiny online bola vynikajúca a bola som zvedavá, kam sa ďalej posunula (a tešila som sa na jej príjemnú spoločnosť) a podruhé preto, že napriek tomu, že žijem v nemecky hovoriacej krajine, odkedy v nemčine nepracujem, mi práve tá konverzačná veľmi upadá a cítim ako v nej "cúvam". Na kurze oceňujem Zuzkinu prípravu, profesionalitu, kretativitu s veľkým K (ktorá zaručí, že sa nebudete nudiť) a tiež veľmi príjemný, pohodový prístup, že sa človek necíti ako v škole, ale skôr ako v kruhu priateľov, kde sa nebojí používať cudzí jazyk nahlas a hoci aj s chybami, ale používať, čo je pre mňa cieľom konverzačného kurzu. Tiež mi vyhovoval počet účastníčok (zišiel sa veľmi milý ženský kruh, čo bolo len výhodou), kedy sa dostalo na každého a nie raz sme sa tak rozrozprávali o aktuálnej situácií, že nám čas nestačil. Čo je pre mňa najväčší úspech, keď sa v nemčine bavíme dobrovoľne o aktuálnej téme a nechceme skončiť :). Kurz odporúčam ľuďom, ktorí už niečo z nemčiny vedia a skôr stoja pred tou hranicou začať aktívne rozprávať a zbaviť sa toho strachu z chýb, a že ich budú počuť ostatní. Tu sme všetci na jednej lodi a nikto nie je bezchybný. Plus je to šanca spoznať zaujímavých ľudí, čo sa mne splnilo.
Monika Klimadátová analytička
Večerní sedánky se Zuzkou mě nadchly. Chtěla jsem být s němčinou opět více v kontaktu, po návratu do ČR mi slovní zásoba doslova mizí…proto mi pravidelné čtvrteční konverzační večery bodly. Zuzka měla lekce nadupané tématy a čas na nich neskutečně utíkal. Vystřídali jsme několik forem učení, od videí, přes křížovky, psaný text, rozhovory 1:1 a v závěrečné hodině došlo i na zpěv :-D. Řeč nestála ani minutu, jelo to jak po másle. Německy jsme fungovali i během týdne, díky whatsapp skupině a domácím úkolům, které sloužily jako příprava slovíček k danému tématu. Hodiny byly nabité pozitivní energií, Zuzka rozdávala úsměvy od začátku do konce. Po lekci jsme dostali slovíčka a slovní spojení, která za večer padla, na procvičení. Konverzační kluby mohu jen doporučit, pokud hledáte precizně připravenou lektorku, neváhejte! Velké díky!
Adéla NěmečkováSupport manager
Jako samouk, který si kvůli jiným aktivitám není schopen zorganizovat účast na pravidelných lekcích a nemá čas a energii na soustavné „biflování“ gramatiky a slovní zásoby, jsem byla konverzačním kurzem se Zuzkou a úžasnými spolužačkami naprosto nadšena! Měla jsem příležitost použít své chabé a útržkovité znalosti v reálných rozhovorech se zajímavými lidmi a spoustu se toho naučit. Zuzka připravila ideální témata, zapojovala se do konverzace jako jedna z nás a citlivě poskytovala zpětnou vazbu. Na podzim si kurz určitě zopakuji!
Anna Almeidapřekladatelka, tlumočnice, učitelka
Dokonale připravené hodiny konverzačního kurzu, během kterých jsem byla stále aktivně zapojena, jsem si nebývale užila. Zuzka dokázala zapojit každého, bezpečně a zábavně, i přes rozdílnou úroveň účastníků. Interakce s ostatními, průběžná konverzace mezi hodinami a lehké dobrovolné domácí úkoly mi pomohli opět se v němčině posunout. Online forma a podvečerní čas mi umožnil skvěle skloubit práci na sobě, rodinu a pracovní život. Děkuji, Zuzko!
Pavlína Jiříkovámarketingový mentor a projektový manažer, již po několikáté začínající s němčinou 🙂
Do konverzačního kurzu jsem se přihlásila, protože jsem chtěla pokonverzovat v příjemné menší skupině a zjistit přitom, jak na tom s němčinou jsem. Naše večery splnily mé očekávání na 100% :-). Témata byla podnětná, střídaly se různé zajímavé činnosti, vyprávěli jsme, kladli otázky, odpovídali, vybírali možnosti, vysvětlovali proč, psali, sledovali krátký film, domýšleli příběh... Konverzační hodiny rozhýbaly moji zatuhlou spící němčinu. A povzbudily mne, abych zase začala s jazykem. Bylo fajn povídat si a přitom se učit, oprášit slovíčka, vazby, předložky, minulý čas a dozvědět se něco o jiných lidech. Doporučila bych konverzační hodiny se Zuzkou komukoli, kdo chce svoji němčinu v krátké době verbessern!
Marie Miškovskápaní učitelka matematiky a fyziky na základní škole
Do konverzačního kurzu se Zuzkou jsem se přihlásila, protože jsem chtěla němčinu oprášit a zároveň se naučit něčemu novému. Hodiny rozhodně splnily mé očekávání, hlavně při té mé omezené slovní zásobě. 😊 Rozmluvila jsem se a začala zase přemýšlet nad tím, že bych se své němčině chtěla opět věnovat pravidelně. Hodiny bych rozhodně doporučila všem! Zuzka je dobrá, kreativní a trpělivá učitelka!
Michaela Růžkováspolumajitelka cestovní agentury www.interacta.cz
To teda byla bomba! Zjistila jsem, že to on-line je super! Fakt jsem si to užívala, možná i pro to, že jsem věděla, že nemůžu být vyvolána, když mi nefungoval mikrofon. Ale nešvindlovala jsem, snažila jsem se všem porozumět a pilně vyplňovala do chatu. Ale myslela jsem si, že na to není při výuce čas, jen jsem tady nechtěla jen tak sedět. A pokud jsem zaznamenala chybičku, tak jsem si zkusila to říkat správně. Je bezva, že to zaznělo i od Zuzky, ty drobný opravy. Koukala jsem, jak to všem jde a kdyby se mluvilo pravidelně, tak se to bude rychle zlepšovat. Největší problém i u mě vidím v nedostatečné slovní zásobě, tedy spíš, že si nemůžu vzpomenout na nějaké úplně obyčejné slovo. A co mi to přineslo? Myslím, že strašně moc, začalo mě to bavit, mám velkou chuť se do němčiny zas vrhnout. Až se situace ve světě uklidní, a já v to pevně věřím, budeme zas jezdit do Německa. Děkuju moc, Zuzi!
Jarmila Javůrkovákrejčová na volné noze