... aneb potrénuj své jazykové dovednosti a zazař v němčině!

 • Toužíte se cítit při konverzaci v němčině jistí v kramflecích, ale do teď se vám to nedaří?
 • Víte, že abyste dokázali v němčině sebejistě mluvit, musíte mluvení trénovat a trénovat a trénovat, ale už jen ta představa vás dost znervózňuje?
 • Chcete zažít pocit, že máte v němčině konečně rozvázaný jazyk a bez věčného přemýšlení prostě otevřete pusu a mluvíte?

Ano? Paráda, pak čtěte dál. Tohle se vám bude líbit. 

Pojďte v létě šprechtit na WhatsApp se mnou a dalšími báječnými lidmi jako jste vy.

Letní šprechění na WhatsApp je pro vás, pakliže se při konverzaci v němčině cítíte takto:

 • ◻ "Já se stydím. Už tak dlouho se učím německy, to bych už měl/a mluvit líp. Jenže já pořád dělám hafo chyb a zasekávám se."
 • ◻ "Chybí mi slovní zásoba a když si slovíčko nemůžu najít ve slovníku, jsem ztracená/ý."
 • ◻ "Já bych fakt chtěla mluvit německy líp, ale když já se prostě bojím."

Sami v sobě si uvědomujete a cítíte, že vás vaše neschopnost v němčině mluvit tak, jak byste chtěli, velkým způsobem brzdí a to ať už ve vaší práci, tak ale i v osobním životě.

*

V Letním šprechtění spolu budeme v malých uzavřených skupinkách na WhatsApp šprechtit o letních a cestovatelských tématech, rozšiřovat si slovní zásobu a vzájemně se podporovat a jazykově a lidsky obohacovat.

Máte taky radost, když dostanete od své kamarádky nebo kamaráda zprávu na WhatsApp?

Tak si teď představte, že by byla v němčině. Vy byste si ji přečetli nebo poslechli a pak měli dostatek klidu a času na ní zareagovat. A kdyby se vám vaše odpoveď nepozdávala, jednoduše byste ji přepsali nebo nahráli znovu. 

To zní jako naprosto pohodový trénink mluvení a psaní v němčině, viďte?

Je to tak. Pravidelné trénování mluvení a psaní prostřednictvím WhatsApp je naprosto senzační cesta k rozvoji vašeho sebevědomí při komunikaci v němčině

Vše si můžete předem připravit a nebo to zkusit spontánně, podle času a chuti odpovědět buď hlasovou nebo písemnou zprávou, ale vždycky zůstat v klidu a pohodě, že máte veškerou komunikaci ve svých rukou.

Pojďte toto léto velmi příjemnou a pohodovou, ale přitom velmi efektivní cestou rozvinout své schopnosti se v němčině domluvit. Budeme se věnovat letním a cestovatelským tématům a vy už za 6 společných týdnů pocítíte stoupající sebejistotu při komunikaci a nebudete chtít přestat.

Pojďme si toto léto užít společně v němčině! V klidu a časově na pohodu, a přesto s úžasnými výsledky.

Pro koho je kurz Letní šprechtění na WhatsApp?

 • Pro vás, kteří jste v němčině přibližně na úrovni A2/B1 a B1/B2. Budeme tvořit skupinky těchto dvou úrovní.
 • (Nejen) Pro introverty, kteří oceňují možnost si šprechtění trénovat v klidu známého, přátelského a bezpečného prostředí uzavřené WhatsApp skupinky.
 • Pro vás, kteří rádi sdílíte své zkušenosti, zážitky, myšlenky a názory s ostatními a máte chuť zlepšovat se nejen v němčině, ale i se vzájemně inspirovat a společně růst.
 • Pro vás, kteří nechcete němčinu hodit do kouta jako školní aktovku jen proto, že je léto. Ale naopak z němčiny přes léto nechcete úplně vypadnout, a spíš si užít pohodovější letní modus.
 • Pro vás, kteří se přes léto velmi efektivním způsobem chcete rozmluvit a být připraveni a namotivováni na nový školní rok.

Kdo vás bude Letním šprechtěním na WhatsApp provázet?

Zuzana Link

Jsem lektorkou němčiny a žiju již téměř 14 let se svou rodinou v Bavorsku, z toho posledních 10 let v Norimberku.

Záleží mi na tom, aby se moji studenti učili autentickou moderní němčinu a aby získali pocit vnitřního klidu a sebejistoty při komunikaci v ní.

Abych svým studentům dokázala co nejlépe pomoci, vzdělávám se i v tématech spojených s učením, pamatováním, učebními návyky apod. Jsem certifikovanou učební koučkou a v mé práci mi velmi pomáhají i mé znalosti a dovednosti z jazykového koučinku.

S čím budete z Letního šprechtění na WhatsApp odcházet?

1. Nabydete nového sebevědomí a chuť šprechtit dál a dál

Po 6 týdnech budete odcházet s pocitem: "Týýý jo, ono to jde! Když mluvím pravidelně, tak fakt mluvím čím dál tím líp a líp! Pecka!" Už po 6 týdnech pravidelného každodenního mluvení ucítíte, jak se vám věty tvoří s mnohem větší lehkostí a nastartujete v mluvení úžasné momentum, které už nebudete chtít jen tak pustit

2. Rozšíříte si svou slovní zásobu  

Během těchto 6 týdnů si rozšíříte slovní zásobu o letní a cestovatelské výrazy, které se vám budou hodit každé léto. Budete díky nim moci vyprávět v němčině o svých cestovatelských zážitcích, chození po přírodě, letních sportech a jiných radovánkách.

3. Zase o trochu víc poznáte německou mentalitu a kulturu

Během kurzu ťukneme i do toho, jak si léto a cestování užívají Němci a co je pro ně v létě typické. 

4. Skvělý pocit ze sebe, dobrou náladu a nové známosti

Co je lepšího než odcházet z kurzu s pocitem, že jste pro sebe udělali něco dobrého, co vás na vaší cestě posouvá dál a dělá váš život bohatším a zajímavějším? Po 6 týdnech se budete loučit nejen s tímto pocitem, ale i s vědomím, že jste na dobré cestě a že na ní nejste sami. Jsme všichni na jedné lodi.

Na jaká témata se v Letním šprechtění na WhatsApp můžete těšit?

V kurzu si budeme povídat a psát o vašich zážitcích a zkušenostech z cestování, o vaší nejlepší, nejexotičtější, nejdobrodružnější nebo třeba nepodivnější dovolené. O tom, co na cestách rádi jíte, jestli raději cestujete k moři nebo na hory, jestli jste na dovče aktivní nebo raději odpočíváte, památky nebo pláž ... atd. Také spolu posdílíme naše cestovatelské touhy a sny.

Podíváme se do nejrůznějších koutů světa, projdeme se po městech i horách a v neposlední řadě si uděláme virtuální prohlídku nejzajímavějších míst v našem okolí.

Kdy a jak bude Letní šprechtění na WhatsApp probíhat?

Letní šprechtění na WhatsApp bude probíhat 6 týdnů od pondělí 17. června do neděle 28. července 2024 v malých skupinkách (3 - 4 osoby) ve skupině na WhatsApp

Skupinka na WhatsApp

V průběhu celého pracovního týdne bude každá skupinka (3 až 4 účastníci) společně v kontaktu v uzavřené skupině na WhatsApp. 

Hlasové a textové zprávy

Co budeme dělat ve skupince na WhatsApp? Budeme si posílat hlasové a textové zprávy a vy se tak tímto pravidelným mluvením a psaním zlepšovat. Podle chuti, nálady a tématu si můžete hlasovku buď předem připravit nebo ji nahrát spontánně. Nemáte na hlasovku zrovna chuť nebo čas, a nebo si na hlasovky v tuto chvíli vůbec netroufáte? Nevadí. Můžete trénovat své ucho poslechem hlasovek mých a ostatních účastníků a klidně zareagovat písemně. I psaní je při tréninku mluvení velmi důležité.

Otázky a úkoly

Vždy v pondělí a ve čtvrtek ve skupince na WhatsApp zveřejním úkol (např. otázku, vyhledávačku, fotku, citát, video atd.). Na odpověď máte čas vždy do příštího úkolu. Můžete však samozřejmě reagovat i na nahrávky či text ostatních a tím mluvení nebo psaní trénovat ještě intenzivněji.

Zpětná vazba

Jak na vaše hlasové zprávy, tak na ty písemné vám dám zpětnou vazbu na gramatiku, slovní zásobu i výslovnost do sdíleného dokumentu. Z něj pak můžete čerpat důležité informace a inspiraci pro následné hlasové či textové zprávy.

Komunita

WhatsApp skupinky jsou malé (3 - 4 osoby), abyste se cítili všichni příjemně a v bezpečí. Zároveň se můžete spolehnout, že bude vládnout velmi uvolněná, veselá a podporující atmosféra, protože na ní si osobně zakládám.

Úroveň němčiny

Jste velmi vítáni, jste-li v němčině přibližně na úrovni A2/B1 (pokročilý začátečník/mírně pokročilí) nebo na úrovni B1/B2 (mírně/středně pokročilí). Skupinky sestavím tak, abyste byli na podobné úrovni.

Kdy a jak dlouho?

Letní šprechtění na WhatsApp poběží 6 týdnů od pondělí 17. června do neděle 28. července 2024.

Cena

2100 Kč / 90 €

Těšte se na klidnou, pozitivní a veselou atmosféru, díky které si mluvení a psaní v němčině budete moci skutečně uvolněně užívat.

Pojďte si společně povídat o cestovatelských zážitcích a užít si němčinu letně pohodově a flexibilně!

Moc se na vás těším!

Zuzana

Toto říkají na skupinové konverzační hodiny němčiny

jejich absolventky:

Do konverzačních hodin jsem se přihlásila, abych si víc procvičila komunikaci v němčině, vyjadřování svých názorů a myšlenek, zbavila se ostychu, protože s tímto mám problém. V hlavě mám tisíc věcí, ale jak je vyjádřit německy? Konverzační hodiny mě zase posunuly o krůček dál, zase mi malinko vzrostlo sebevědomí, když se snažím mluvit německy. 🙂 Během hodin jsem si dokázala, že když se snažím, tak i já dokážu říct spoustu věcí v němčině 🙂 ... Konverzační hodiny bych doporučila těm, kteří už znalosti němčiny mají, ale potřebují se více rozmluvit, naučit se vyjadřovat názory k různým tématům, reagovat na názory ostatních.
Kateřina Turekováučitelka angličtiny
Do konverzačních hodin se Zuzkou jsem se přihlásila proto, abych mohla více mluvit německy s partnery na podobné úrovni, abych se dozvěděla něco z běžného života v německy mluvící zemi. Obě moje představy se naplnily. Skupinka se sešla velmi přátelská a podnětná. Vzájemná podpora a radost z úspěchu byly očividné. Teď už nemám tolik obavu mluvit, i když ne vše je gramaticky bez chyb. 🙂 A pokud vypadne slovíčko, společně ho najdeme. Bez stresu. Domácí úkoly byly různorodé, jako všechny hodiny. Na společná setkání jsem se těšila, protože jsem se vždy naučila něco nového. 🙂
Monika Volfováučitelka
K Zuzce do Klubu jsem se přihlásila, abych si svou němčinu více zdokonalila, oživila to, co už nevím a naučila se další výrazy, gramatiku. Prostě, abych si byla v němčině jistější. Abych lépe komunikovala se svými německými přáteli. Současně – jako řádná důchodkyně - abych trénovala svůj mozek a třeba i díky těmto novým znalostem mohla někomu i sobě pomoci. Hodně jsem se rozmýšlela, zda si zaplatit jen základní členství, nebo i konverzační hodiny, které z mého pohledu nebyly nejlevnější. Ovšem sama sebe už trochu znám, a tedy jsem tušila, že to základní členství by bylo pro mě spíš pasivní. Časově se mi nehodila ani jedna z ukázkových konverzačních hodin, které Zuzka před zahájením nabízela zdarma. Přes to všechno jsem se nakonec rozhodla pro aktivní členství - tedy konverzační hodiny v rámci Klubu. Po zaplacení, těsně před zahájením, jsem se začala obávat, zda to zvládnu, jaké to vlastně bude. Nastala první konverzační hodina a během malé chvilky ze mne veškeré obavy spadly. Setkávání předčila všechna má očekávání, hodiny probíhaly ve velice přátelském duchu, současně ale byly opravdu „německé“. Kromě úkolů společných pro všechny v Klubu nám Zuzka zadávala i další úkoly, po každé hodině nám poslala „výtah“ toho nejdůležitějšího z hodiny. Naše vzájemná komunikace probíhala i v malé FB-skupince, kde se dál prohlubovaly naše znalosti. Konverzační hodiny se Zuzkou jsou dokonalé. Proto já pokračuji dále a současně je doporučuji opravdu každému. Stojí to určitě za to! Děkuji Zuzi.
Dana Cabalová důchodkyně
Na konverzačný kurz so Zuzkou som sa prihlásila z viacerých dôvodov: poprvé preto, že moja predchádzajúca (cca 10 rokov stará) skúsenosť so Zuzkou ako lektorkou nemčiny online bola vynikajúca a bola som zvedavá, kam sa ďalej posunula (a tešila som sa na jej príjemnú spoločnosť) a podruhé preto, že napriek tomu, že žijem v nemecky hovoriacej krajine, odkedy v nemčine nepracujem, mi práve tá konverzačná veľmi upadá a cítim ako v nej "cúvam". Na kurze oceňujem Zuzkinu prípravu, profesionalitu, kretativitu s veľkým K (ktorá zaručí, že sa nebudete nudiť) a tiež veľmi príjemný, pohodový prístup, že sa človek necíti ako v škole, ale skôr ako v kruhu priateľov, kde sa nebojí používať cudzí jazyk nahlas a hoci aj s chybami, ale používať, čo je pre mňa cieľom konverzačného kurzu. Tiež mi vyhovoval počet účastníčok (zišiel sa veľmi milý ženský kruh, čo bolo len výhodou), kedy sa dostalo na každého a nie raz sme sa tak rozrozprávali o aktuálnej situácií, že nám čas nestačil. Čo je pre mňa najväčší úspech, keď sa v nemčine bavíme dobrovoľne o aktuálnej téme a nechceme skončiť :). Kurz odporúčam ľuďom, ktorí už niečo z nemčiny vedia a skôr stoja pred tou hranicou začať aktívne rozprávať a zbaviť sa toho strachu z chýb, a že ich budú počuť ostatní. Tu sme všetci na jednej lodi a nikto nie je bezchybný. Plus je to šanca spoznať zaujímavých ľudí, čo sa mne splnilo.
Monika Klimadátová analytička
Večerní sedánky se Zuzkou mě nadchly. Chtěla jsem být s němčinou opět více v kontaktu, po návratu do ČR mi slovní zásoba doslova mizí…proto mi pravidelné čtvrteční konverzační večery bodly. Zuzka měla lekce nadupané tématy a čas na nich neskutečně utíkal. Vystřídali jsme několik forem učení, od videí, přes křížovky, psaný text, rozhovory 1:1 a v závěrečné hodině došlo i na zpěv :-D. Řeč nestála ani minutu, jelo to jak po másle. Německy jsme fungovali i během týdne, díky whatsapp skupině a domácím úkolům, které sloužily jako příprava slovíček k danému tématu. Hodiny byly nabité pozitivní energií, Zuzka rozdávala úsměvy od začátku do konce. Po lekci jsme dostali slovíčka a slovní spojení, která za večer padla, na procvičení. Konverzační kluby mohu jen doporučit, pokud hledáte precizně připravenou lektorku, neváhejte! Velké díky!
Adéla NěmečkováSupport manager
Jako samouk, který si kvůli jiným aktivitám není schopen zorganizovat účast na pravidelných lekcích a nemá čas a energii na soustavné „biflování“ gramatiky a slovní zásoby, jsem byla konverzačním kurzem se Zuzkou a úžasnými spolužačkami naprosto nadšena! Měla jsem příležitost použít své chabé a útržkovité znalosti v reálných rozhovorech se zajímavými lidmi a spoustu se toho naučit. Zuzka připravila ideální témata, zapojovala se do konverzace jako jedna z nás a citlivě poskytovala zpětnou vazbu. Na podzim si kurz určitě zopakuji!
Anna Almeidapřekladatelka, tlumočnice, učitelka
Dokonale připravené hodiny konverzačního kurzu, během kterých jsem byla stále aktivně zapojena, jsem si nebývale užila. Zuzka dokázala zapojit každého, bezpečně a zábavně, i přes rozdílnou úroveň účastníků. Interakce s ostatními, průběžná konverzace mezi hodinami a lehké dobrovolné domácí úkoly mi pomohli opět se v němčině posunout. Online forma a podvečerní čas mi umožnil skvěle skloubit práci na sobě, rodinu a pracovní život. Děkuji, Zuzko!
Pavlína Jiříkovámarketingový mentor a projektový manažer, již po několikáté začínající s němčinou 🙂
Do konverzačního kurzu jsem se přihlásila, protože jsem chtěla pokonverzovat v příjemné menší skupině a zjistit přitom, jak na tom s němčinou jsem. Naše večery splnily mé očekávání na 100% :-). Témata byla podnětná, střídaly se různé zajímavé činnosti, vyprávěli jsme, kladli otázky, odpovídali, vybírali možnosti, vysvětlovali proč, psali, sledovali krátký film, domýšleli příběh... Konverzační hodiny rozhýbaly moji zatuhlou spící němčinu. A povzbudily mne, abych zase začala s jazykem. Bylo fajn povídat si a přitom se učit, oprášit slovíčka, vazby, předložky, minulý čas a dozvědět se něco o jiných lidech. Doporučila bych konverzační hodiny se Zuzkou komukoli, kdo chce svoji němčinu v krátké době verbessern!
Marie Miškovskáučitelka matematiky a fyziky na základní škole
Do konverzačního kurzu se Zuzkou jsem se přihlásila, protože jsem chtěla němčinu oprášit a zároveň se naučit něčemu novému. Hodiny rozhodně splnily mé očekávání, hlavně při té mé omezené slovní zásobě. 😊 Rozmluvila jsem se a začala zase přemýšlet nad tím, že bych se své němčině chtěla opět věnovat pravidelně. Hodiny bych rozhodně doporučila všem! Zuzka je dobrá, kreativní a trpělivá učitelka!
Michaela Růžkováspolumajitelka cestovní agentury www.interacta.cz
To teda byla bomba! Zjistila jsem, že to on-line je super! Fakt jsem si to užívala, možná i pro to, že jsem věděla, že nemůžu být vyvolána, když mi nefungoval mikrofon. Ale nešvindlovala jsem, snažila jsem se všem porozumět a pilně vyplňovala do chatu. Ale myslela jsem si, že na to není při výuce čas, jen jsem tady nechtěla jen tak sedět. A pokud jsem zaznamenala chybičku, tak jsem si zkusila to říkat správně. Je bezva, že to zaznělo i od Zuzky, ty drobný opravy. Koukala jsem, jak to všem jde a kdyby se mluvilo pravidelně, tak se to bude rychle zlepšovat. Největší problém i u mě vidím v nedostatečné slovní zásobě, tedy spíš, že si nemůžu vzpomenout na nějaké úplně obyčejné slovo. A co mi to přineslo? Myslím, že strašně moc, začalo mě to bavit, mám velkou chuť se do němčiny zas vrhnout. Až se situace ve světě uklidní, a já v to pevně věřím, budeme zas jezdit do Německa. Děkuju moc, Zuzi!
Jarmila Javůrkovákrejčová na volné noze

Nenašli jste tu odpověď na svou otázku? Neváhejte mi napsat na zuzana@zuzanalink.cz, ráda vám co nejdříve odpovím.