Jak objevit kouzlo němčiny v knížkách a příbězích

Četli jste již někdy nějaký příběh či snad dokonce celou knížku v němčině? Jestli ještě ne, pak se odvážím říci, že po dnešním poslechu mého hosta budete mít chuť začít.

Jste-li v němčině na začátku nebo na mírně pokročilé úrovni a odvážili jste se sáhnout po knize v originále (což je senzační), pak ji možná v tuto chvíli vnímáte převážně jako zdroj nové slovní zásoby a možnost si ji osvojit v kontextu. Je to tak?

Ale pakliže jste již na vyšší jazykové úrovni, čtete, čtete? A nebo máte obavu, že byste nerozuměli a knížku po první stránce odložili? Či vám možná chybí inspirace, jakou knížkou byste mohli začít?

Jestli jste se v těchto obavách našli, pak vás srdečně zvu k rozhovoru s lektorkou NJ a AJ a také velikou milovnicí knih a propagátorkou učení se pomocí příběhů – Mirkou Smíškovou.

Mirka o knihách a příbězích mluví neskutečně krásně a inspirativně a otvírá člověku úplně jiný pohled na četbu. Naše povídání jsem vám proto chtě nechtě musela nechat v jeho ryzí podobě. Měla jsem totiž pocit, že kdybych z něj něco vystříhla, připravila bych vás o kouzlo Mirčiného vyprávění a možnost díky ní v sobě probudit touhu začít v němčině číst. 

Proto můžete-li, udělejte si pro sebe hezkou chvilku, nalijte si dobrý čaj či kávu, uvelebte se ve svém ušáku a nechte se unášet Mirčiným pohledem na příběhy v němčině.

Do Mirčiny virtuální jazykově – literární kavárny Café Lessing – Deutsch entdecken und erleben se dostanete tudy>>

A pakliže máte chuť rovnou načerpat inspiraci ke čtení, zavítejte k Mirce na web. Na jejím blogu najdete konkrétní tipy na knížky v němčině, kterými si můžete zpestřit např. blížící se letní prázdniny.

A budete-li mít chuť se se mnou a Mirkou podělit o to, jaké příběhy nebo knížky jste v němčině již přelouskali, budeme se na vás moc těšit v komentáři.

Zuzana Link
Pojďme si společně němčinu užívat! Jsem lektorka němčiny a ráda vám pomohu naučit se německy s co největší lehkostí. Více o mé cestě s němčinou si můžete přečíst tady. >>
Komentáře