Chceš v němčině prožít opravdu něco výjimečného?

Přidej se do 12týdenního kurzu, který spojuje němčinu s moderními ženskými tématy, osobním rozvojem a komunitou podobně naladěných žen. Tento kurz není jen o jazyce, ale o vzájemném propojení prostřednictvím témat, která nás ženy spojují.

 • Toužíš po tom se při komunikaci v němčině cítit sebejistě a to i když se slyšíš dělat chyby?
 • Teoreticky víš, že aby si dokázala v němčině komunikovat s lehkostí, je třeba to dělat pravidelně, ale prakticky Tě ta představa trochu znervózňuje?
 • Ráda bys mluvila plynuleji bez pocitu častého zadrhávání, váhání a hledání slov?
 • Už máš dost nervozity a strachu z mluvení v němčině před ostatními a toužíš po tom, aby Ti při něm bylo jednoduše fajn?

Moc dobře Ti rozumím a chci Ti říct, že v tomto nejsi sama. 

Není Tvoje chyba, že se bojíš německy mluvit a že nerozumíš rodilým mluvčím. Už od dětství jsme byly vedeny k tomu, vnímat chyby jako něco špatného, a tak jsme si navykly nevylézat z ulity do doby, než budeme perfektní. Jako dospělé už ale víme, že perfektní nebudeme nikdy. Proto je čas tyto nesmyslné brzdy zahodit a začít šprechtit.

Možná si taky často říkáš:

 • Nedokážu se vyjádřit. Jakmile začnu mluvit, dělám spoustu chyb a vypadávají mi slovíčka.
 • → Nedokážu rychle reagovat. Každý na mě musí čekat.
 • → Pořád dokola používám ta stejná slovíčka a mám pocit, že se nikam neposouvám.
 • Bojím se mluvit s rodilými mluvčími, že jim nebudu rozumět.
 • I když mám příležitost mluvit německy, bojím se.

Teď si ale schválně na chvilku představ, jaké by to bylo, kdybys už neměla strach německy mluvit. Věděla bys, že děláš chyby, ale už by ses jich nebála. A nebyla bys ani nervózní z toho, že nemůžeš najít nějaké slovíčko a ostatní musí chvilku počkat, než se vyjádříš. Neměla bys totiž pocit, že tím Tvoje sebehodnota klesá. Naopak. Měla bys jistotu v sobě, že je v pořádku dělat chyby, dát si čas sestavit svou myšlenku do věty i se zeptat, když zrovna nerozumíš. Byla by sis sebou jistá. 

Cítíš při této představě neuvěřitelnou úlevu a pocit, jako by Ti narostla křídla? 

A víš, co je na tom nejlepší? Že to nemusí být jen představa, ale už brzy Tvoje realita, protože já Ti právě v tomto dokážu pomoci.

Připravila jsem výjimečný 12týdenní kurz jen pro ženy, ve kterém se budeme věnovat lifestylovým tématům, kterými my ženy žijeme, která nás baví a spojují. Nejenže se tak zlepšíš v němčině, ale díky sdílení zkušeností v kruhu žen obohatíš svůj život o nové myšlenky, inspirace, nápady a také nová přátelství. 

V bezpečném kruhu žen postupně odhodíš obavy z komunikace v němčině a necháš své sebevědomí krok za krokem rozkvétat jako krásnou pivoňku.

Pojď si povídat se mnou a dalšími báječnými ženami jako jsi Ty, které se také učí nebo učily německy, mají za sebou základy němčiny a jsou přibližně na mírně nebo středně pokročilé úrovni

Pro koho je Lifestylový kurz?

 • Pro ženy, které jsou v němčině přibližně na mírně/středně pokročilé úrovni (B1/B1+/B2) a rády si povídají o tématech, která nás ženy baví.
 • Pro ženy, které vědí, že dělají chyby (protože je to normální a důležité), ale nechtějí svůj potenciál dále strachem z nich brzdit.
 • Pro ženy, které rády sdílejí své zkušenosti, zážitky, myšlenky a názory a mají chuť růst nejen jazykově ale i osobnostně.
 • Pro ženy, které by si rády o ženských tématech povídaly, ale nemají tak úplně s kým, protože sice třeba žijí v německy mluvící zemi, ale ještě nemají kolem sebe dobré kamarádky, se kterými by to šlo.
 • Pro ženy, které jsou rády ve společnosti dalších úžasných, inspirujících, podporujících a dobře naladěných žen jako jsou ony samy.

Kdo Tě bude Lifestylovým kurzem provázet? 

Zuzana Link

Jsem lektorka němčiny a žiju se svou rodinou již přes 13 let v Bavorsku.

Záleží mi na tom, aby se moje studentky a studenti učili autentickou moderní němčinu. Znám jak českou, tak německou kulturu, mentalitu a jazyk velmi dobře a vím, kde nás v němčině tlačí bota. 

Prostřednictvím svých znalostí z učebního a jazykového koučinku a svých zkušeností ze života v Německu se snažím pomoci a podpořit své studenty nejen v němčině, ale i v získání pocitu vnitřního klidu a sebejistoty při komunikaci v ní

S čím budeš z Lifestylového kurzu odcházet? 

1. Budeš si při mluvení víc věřit

Tím, že si navykneš mluvit pravidelně německy, pocítíš, že se Ti rozvázal jazyk a kdykoliv se tak s němčinou setkáš, nebudeš zaskočená. Nebudeš muset jít tzv. z nuly na sto, ale díky tomu, že jsi v ní zvyklá pravidelně mluvit, odpovíš úplně v klidu, jako by si mluvila s námi, ženami v kurzu.

2. Zlepšíš a rozšíříš svou slovní zásobu

Rozšíříš si slovní zásobu o spoustu nových obratů k lifestylovým tématům, o kterých si často s kamarádkami povídáš v češtině a budeš si jistá, že se v nich domluvíš i v němčině. Nebudeš tak mít obavy z žádného setkání s nějakou rodilou mluvčí a častého hledání slovíček, ale naopak si s ní budeš moci v pohodě popovídat. 

3. Zase o trochu víc poznáš německou mentalitu a kulturu

Během kurzu se pobavíme a posdílíme i o tom, jak jednotlivá naše lifestylová témata žijí a prožívají ženy v Německu.

4. Obohatíš svůj život o mnoho nového

Lifestylový kurz není jen o němčině, ale i o osobním rozvoji. Během našich 12 týdnů díky všemu obsahu ode mě, ale i zkušenostem, zážitkům a sdílení s ostatními ženami z našeho kruhu, dostaneš mnoho inspirace, podnětů a tipů pro svůj život

Na jaká konkrétní témata se můžeš v Lifestylovém kurzu těšit?

Budeme probírat témata, o kterých si jako ženy povídáme rády, často, opakovaně a to ať už jsme Češky, Slovenky, Němky nebo ženy jakékoliv jiné národnosti. Každý měsíc se pověnujeme jednomu lifestylovému tématu a v každém týdnu pak jednomu z jeho podtémat.:

1. MĚSÍC: Můj osobní životní styl

V tomto měsíci se podíváme na tato 4 podtémata:

 • ◻ Co ráda dělám a čím se zabývám ve volném čase? (Čteš? Tvoříš? Běháš? Pomáháš jako dobrovolnice ...) 
 • ◻ Jak bydlím a co mám na svém domově ráda? (Miluješ dekorace nebo spíš ne? Říká Ti něco Feng shui nebo Marie Kondo?)
 • ◻ Jak nakupuju a za co ráda a za co nerada utrácím? 
 • ◻ Trendy tématem bude minimalismus a zero waste.

2. MĚSÍC: Můj osobní růst

Probereme a posdílíme spolu:

 • ◻ Co dělá dobře mému tělu? (Jóga, plavání, odpočinek, spánek nebo adrenalinové sporty? Co ráda a nerada jím?)
 • ◻ Co dělá dobře naší ženské duši? (Meditace, hudba, bublinky, příroda nebo třeba kafe s kamarádkou?)
 • ◻ Chodíš ráda za kulturou? Filmy? Knihy? Divadlo? Co a kdo Tě inspiruje?
 • ◻ Trendy tématem bude produktivita a plánování v naší každodennosti.

3. MĚSÍC: Já a lidi kolem mě

Popovídáme si o tom:

 • ◻ Jaké jsou naše ženské role v dnešní době a jak se v nich cítíme? 
 • ◻ My ženy a naše vztahy? (Na čem nám ve vztazích záleží? Co nás v nich ovlivňuje? Kdo nás inspiruje? atd.)
 • ◻ Jak to máme se sociálními sítěmi? 
 • ◻ Trendy tématem bude móda a náš osobní styl.

Kdy a jak bude Lifestylový kurz probíhat?

12 týdnů: pátek 16.2. - pátek 10.5.2024

Můžete si vybrat ze 2 verzí členství:

STŘÍBRNÁ VERZE - Zvolíš-li tuto verzi, máš kompletní přístup ke všemu čtení, poslechům, videím i pracovním listům, která k jednotlivým tématům budu sdílet a zároveň si můžeš užívat dění ve facebookové skupině a sdílení s námi všemi.

ZLATÁ VERZE - Zvolíš-li si tuto variantu, platí pro Tebe všechno ze stříbrné verze, ale navíc se každý týden na hodinu sejdeme na zoomu v malé skupince s ostatními ženami a o tématu týdne si budeme povídat. Po každé hodině vám pošlu soupis slovní zásoby z ní, abyste si ji mohly zapracovat do své slovní zásoby. 

*

Každý pátek ráno vám do naší uzavřené facebookové skupiny ke každému týdennímu tématu nahraju nebo posdílím video, audio nebo článek a k němu otázky, slovní zásobu, doplňovačky, otázky k zamyšlení nebo jiné drobné úkoly. Máte čas si vše v klidu zpracovat do úterý ráno, kdy vám ve skupině zasdílím výsledky, zodpovíme si otázky a posdílíme názory a postřehy.

Vybereš-li si zlatou verzi kurzu, můžeš se těšit mezi úterým a pátkem na konverzační hodiny, kde si o tématu budeme podrobněji povídat, sdílet naše zkušenosti, myšlenky a názory. Otázky vám dám předem, takže se budete moci nad vším v klidu před hodinou zamyslet. Po každé hodině vám do naší facebookové skupiny nahraju slovní zásobu z ní, abyste si tak slovíčka mohly zpracovat do své slovní zásoby.

Na konkrétních termínech konverzačních hodin se domluvíme před začátkem kurzu, aby vám vyhovovaly a skupinky byly přiměřeně velké, tj. minimálně 3 ženy, maximálně 6. 

Během celého tématického týdne se můžeš v naší facebookové skupině vždy těšit na příspěvky s otázkami, citáty inspirativních žen, zajímavými myšlenkami, krásnými fotkami atd. ze světa lifestylu. Budeme se nad nimi bavit, smát nebo třeba kroutit hlavou, ale každopádně se dobře bavit jako ženy. 

V Lifestylovém kurzu budeme jen ženy a uděláme si klidnou, bezpečnou, podporující a zároveň veselou a inspirující atmosféru jakou zažíváš v kruhu svých kamarádek. Věřím, že tím, že si budeme povídat o našich ženských tématech, a Ty budeš mít ke všemu co říci, Ti to povídání v němčině půjde mnohem snadněji a přirozeněji. Lifestylový kurz není o obecných tématech, ale o nás ženách a našich jedinečných životech.

Co říkají na konverzační kurzy se mnou jejich absolventky?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Navíc mám pro Tebe 2 úžasné bonusy:

Bonus #1: Soubor inspirativních citátů

Ať už si vybereš zlatou nebo stříbrnou verzi členství, na konci Lifestylového kurzu se můžeš těšit na všechny citáty, které jsem v jeho průběhu sdílela ve facebookové skupině kurzu. Budeš je mít všechny pohromadě v jednom souboru, krásné na pohled, aby ses k nim mohla kdykoliv vracet a čerpat z nich energii, dobrou náladu a inspiraci.

Bonus #2: Lifestylový časopis

Přihlásíš-li se do zlaté verze kurzu, můžeš se těšit na krásný časopis. Po začátku našeho kurzu Ti poštou pošlu aktuální vydání úžasného německého lifestylového časopisu Couch. Je přesně pro ženy jako jsme my, které baví žít v krásném prostředí, tvořit si svůj domov a život podle svého, probírat se módními trendy a ve své fantazii si sebe představovat jako hvězdu.

O některých příspěvcích v něm si budeme psát, diskutovat a sdílet názory a myšlenky i v naší facebookové skupině. 

Jaká je cena Lifestylového kurzu?

Lifestylový kurz je výjimečný v tom, že spojuje němčinu s moderními ženskými tématy, osobním rozvojem a komunitou podobně naladěných žen. Není jen o jazyce, ale o vzájemném propojení prostřednictvím témat, která nás ženy spojují.

STŘÍBRNÁ VERZE
320 Kč = 13 € / týden
3840 Kč / 154 €
Jsi s námi ve facebookové skupině, kde se společně bavíme a sdílíme nad lifestylovými tématy a máš kompletní přístup k jazykovému materiálu v ní. Krásně si tak potrénuješ kromě čtení a poslechu i psaní v němčině.
ZLATÁ VERZE
570 Kč = 23 € / týden
6840 Kč / 274 €
Máš všechno ze stříbrné verze a navíc k tomu se budeme setkávat každý týden na 60min a povídat si v malé skupince o lifestylovém tématu aktuálního týdne. Krásně si tak navykneš mluvit pravidelně německy a Tvoje sebevědomí rozkvete jako nádherná pivoňka.

V ceně získáváš:

 • 12 společných týdnů plných sdílení, inspirace a zážitků s lifestylovými tématy
  Budeme spolu v uzavřené facebookové skupině, kde se můžeš několikrát týdně těšit na příspěvky s otázkami, citáty inspirativních žen, zajímavými myšlenkami, krásnými fotkami atd. ze světa lifestylu. Budeme je komentovat, smát se nad nimi nebo třeba kroutit hlavou, ale každopádně se dobře žensky bavit.
 • 12 konverzačních hodin á 60 min - jen ve zlaté verzi
  Přihlásíš-li se do zlaté verze kurzu, setkáme se pravidelně každý týden a budeme si povídat vždy o tématu konkrétního týdne a sdílet k němu naše zkušenosti, zážitky, názory atd. Hodiny proběhnou na platformě zoom v malých skupinkách (3 - 6 žen).
 • 12 seznamů slovní zásoby z konverzační hodiny - jen ve zlaté verzi
  Na každé konverzační hodině vám budu zapisovat slovní zásobu, na kterou jsem narazily, která nebyla jasná atd. a tu vám po hodině pošlu přes messenger. Budete si ji tak moci zpracovat do své slovní zásoby.
 • 12 tématických materiálů
  Ke každému týdennímu podtématu vám do facebookové skupiny každý pátek nahraju odkaz na článek, video nebo audio a s ním otázky, slovní zásobu, doplňovačku, otázky k zamyšlení nebo jiný drobny úkol. Každé úterý vám zasdílím řešení, posdílíme názory a vyřešíme případné otázky.
 • 2 krásné bonusy
  Přihlásíš-li se do zlaté verze, pošlu Ti na začátku kurzu poštou krásně barevný německý lifestylový časopis Couch, kterým budeme společně listovat i v konverzačních hodinách. Po skončení kurzu vám - ve zlaté i stříbrné verzi - pošlu opticky krásně zpracovaný pdf-soubor inspirativních citátů z kurzu pro vaši další inspiraci.
 • Moji podporu a plnou pozornost
  Během celého kurzu jsem tu pro Tebe a pro vás, podpořím vás a pomůžu, jak dokážu, abyste se cítily v lifestylové němčině co nejpříjemněji a odpovím na jakékoliv otázky.
 • Podporující komunitu žen
  Do Lifestylového kurzu jdou ženy, které si stejně jako Ty rády povídají o životě, rády se inspirují, sdílejí své zkušenosti a zážitky a navzájem se podporují. V takovémto bezpečném kruhu žen postupně odhodíš obavy z komunikace v němčině a necháš své sebevědomí krok za krokem rozkvétat jako krásnou pivoňku. Díky sdílení zkušeností v kruhu žen navíc obohatíš svůj život o nové myšlenky, inspirace, nápady a také nová přátelství. 

Jestli se opravdu chceš začít cítit sebevědomě a nebo ještě více své sebevědomí při komunikaci v němčině podpořit, pak je Lifestylový kurz Tvoje příležitost. Vytvořím pro nás prostor, kde bude vládnout uvolněná, klidná, podporující a veselá atmosféra. Budeme kruh žen na stejné vlně a se stejným cílem. Proto už sebe a svou touhu domluvit se sebejistě německy neodkládej a pojď to do toho s námi. 

Moc se na Tebe těším!

Zuzana